Akademik Personel | 16 Haziran 2021, Çarşamba

TEV 2017-2018 Yurt Dışı Yüksek Lisans Burs Başvuruları Başlamıştır

TEV 2017-2018 Yurt Dışı Yüksek Lisans Burs Başvuruları Başlamıştır
       

 

Türk Eğitim Vakfı 2017-2018 Yurt Dışı Yüksek Lisans (Master’s Degree) Burs Başvuruları Başlamıştır.

Adayların, dosyalarını belirtilen tarihe kadar eksiksiz hazırlayıp TEV’e iletmesi zorunludur.  

Her madde için TEV’e son dosya verme tarihi her maddenin sonunda verilmiştir.

 

DOĞRU ve EKSİKSİZ MÜRACAAT İÇİN;

  • Öncelikle ilan metninin sonuna kadar dikkatlice okunması,
  • Hangi madde için müracaat edilecekse o maddenin devamında ve ekinde bulunan belgelerin her birinin çıktısının alınması ve dikkatlice sonuna kadar okunması,
  • Müşterek burs verdiğimiz kurumların formlarının da eksiksiz doldurulması,
  • Yalnızca açıklama yazımızda belirtilen belgelerin dosyalanması ve hazırlanması,
  • Başvuru ve dosya teslim tarihlerine dikkat edilmesi,
  • Belirtilen şartlar kesindir bu nedenle şartlara uygun olmayanların adaylıkları kabul edilmez.
  • Belgeler sıralı şekilde telli plastik dosyaya düzenli delinip takılmalıdır. Ayrıca plastik folyolara koymamaya dikkat ediniz.
blank Tüm Güncel Burs Fırsatları

A.B.D. ve Batı Avrupa Ülkelerinde;

Bilgisayar, Sistem, Biyomedikal, Elektrik-Elektronik ve İletişim Mühendisliği, Moleküller Biyoloji, Genetik ve Kök Hücre (Bu alanlarında öğrenim görenler) İşletme Yönetimi,   (Mezun ve en az 2 yıl iş tecrübeliler) Yöneticilik,Eğitim Bilimleri, Hukuk, Mimarlık, (Bu alanlarda öğrenim görenler),Sürdürebilirlik, Teknoloji Politikası ve Yönetimi, Doğal Kaynaklar, Çevre Yönetimi, Yenilenebilir Enerji Kaynakları (Elektrik, Endüstri, Makine, Kimya ve Fizik Mühendisliği öğrenimi görenler),Tarımsal ve Kırsal Kalkınma (Ziraat, işletme, Ekonomi öğrenimi görenler) Bitkisel Biyoçeşitlilik – Ekosistem Korunması (Biyoloji, Ziraat ve Orman Mühendisliği ile ilgili alanlardaöğrenim görenler) Müzik ve Plastik sanatlar,  (TEV’e son dosya teslim tarihi 31 Ocak 2017)

İtalya’da;

TEV-FIAT Burs Fonundan, Makine, Endüstri, Elektrik, Elektronik, Otomotiv, Uçak ve İşletme Mühendisliği alanlarında yüksek lisans bursları verilecektir.  (TEV’e son dosya teslim tarihi 28 Şubat 2017)

Detaylı Açıklama ve Başvuru Formu için Tıklayınız.

TEV-DAAD Almanya Bursu

TEV ile Alman Akademik Değişim servisi (DAAD)  Almanya’da;Mühendislik Bilimi (Tüm Mühendislikler),Bilgisayar Bilimi ve Matematik, Doğa Bilimi, Ziraat ve Orman, Çevre Bilimi, Bölgesel Planlama, Sanat ve Tasarım (Mimarlık), Tıp, Halk Sağlığı, Tıbbi Mühendislik, Ekonomi ve İşletme, Sosyal ve Kültürel Çalışmalar, Eğitim Bilimleri, Alman, İngiliz ve Amerikan Dili ve Edebiyatı, Psikoloji, İşbirliğini Geliştirme, Avrupa Birliği Çalışmaları, (Dili İngilizce veya Almancadır) Avrupa veyaUluslararası Hukuk (Hukuk öğrenimi görenler) alanlarında yüksek lisans öğrenimi için burs verecektir. İlgili dallarda öğrenim görenler başvurabilirler. Almanya’daki üniversiteler için https://www.daad.de/deutschland/de/(TEV’e son dosya teslim tarihi 31 Mart 2017)

 

Detaylı Açıklama ve Başvuru Formu için Tıklayınız.

TEV-Fransa Hükümeti Bursu;

TEV ile Fransa Büyükelçiliği; Fransa’da yalnızca Master2 öğrenimi için  yüksek lisans bursu verecektir. Burs tüm alanları kapsar. Öğrenim dili Fransızca (minimum B2) veya İngilizcedir. Fransa’daki Üniversiteler içinwww.turquie.campusfrance.org Ayrıca, İngilizce eğitim veren üniversite ve programlarahttp://www.campusfrance.org/en/espace-documentaires/offre-de-formations-domaines-d%E2%80%99etudes-et-de-recherche/catalogues-de-formations/taugh adresinden ulaşılabilir. (TEV’e son dosya teslim tarihi 31 Mart 2017)

 

 

Detaylı Açıklama ve Başvuru Formu için Tıklayınız.

TEV-Garring Vakfı Danimarka Bursu;

TEV ile Garring Vakfı yüksek lisans öğrenimi için Danimarka Teknik Üniversitesi’nde; (İngilizce) Bilgisayar Sistemleri, Elektrik, Elektronik Haberleşme, Deniz ve Kıyı, Petrol, Rüzgar Enerjisive İnşaatMühendislikleri ile Teknik Biyokimya ve Biyoteknoloji alanlarında burs verecektir. (TEV’e son dosya teslim tarihi 28 Şubat 2017)

Detaylı Açıklama ve Başvuru Formu için Tıklayınız.

TEV-IE Business School Madrid İspanya Bursu:

TEV ile IE Business School; Uluslararası MBA, Global MBA, Gelişmiş Finans, İş Analitiği ve Büyük Veri, Pazar Araştırması ve Müşteri Davranışı ile Kurumsal İletişim alanlarında (www.ie.edu) yüksek lisans öğrenimi için burs verecektir. (TEV’e son dosya teslim tarihi 31 Mart 2017)

Detaylı Açıklama ve Başvuru Formu için Tıklayınız.

TEV – Japonya Bursu;

TEV – Japonya Bursu: Uluslararası Japon Üniversitesinde (IUJ)yüksek lisansöğrenimi için adaylar IUJ’deİngilizce İşletme Yönetimi (MBA)  ve Uluslararası ilişkiler alanlarında mevcut burs imkanları için başvurabilirler. (TEV’e son dosya teslim tarihi 28 Şubat 2017)

Detaylı Açıklama ve Başvuru Formu için Tıklayınız.

TÜM ÜLKELER İÇİN ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER:

a)  T.C. vatandaşı olmakve 30 yaşından büyük olmamak. (1987 doğumlular başvurabilirler.)

b)  Türkiye sınırları içinde eğitim veren Fakülte veya Yüksekokulların son sınıflarında yukarıda belirtilen dallarda öğrenim görmek veya mezun olmak. (İşletme Yönetimi için mezun ve en az 2 yıl iş tecrübesi olanlar)

c)  Yükseköğrenim süresince 4 üzerinden en az 3 genel not ortalamasına sahip olması, (Sadece Türkiye’deki üniversitelerde öğrenim görenler veya mezun olanlar başvuru yapabilir)

d)  Yüksek Lisans programının gerektirdiği yabancı dili öğrenimini sürdürebilecek düzeyde bilmek.

e)  Bu öğrenimi ailenin gelir ve imkanları ile yapamayacak durumda olmak.

 

BAŞVURU: Adaylar bir madde için müracaat edebilirler. Yukarıdaki ön koşulları taşıyanlar, başvuru formlarını ve tamamlayıcı bilgileri www.tev.org.tr deki ilanımızın ilgili maddelerin ekindeki dosyalardan alabilirler. Belgeleri TEV’den temin etmek isteyenler, ilgili tarihe kadaralabilirler.

DOSYA TESLİM: Adayların, yukarıdaki maddeler için ayrı konuları içeren tamamlayıcı bilgiler metninde belirtilen belgeleri ve başvuru formlarını eksiksiz hazırlayarak dosyalarını en geç ilgili maddede belirtilen tarihe kadar TEV’e ulaştırmaları gereklidir. İstenilen niteliklere uygun olmayanlar ile belgeler eksik olanların müracaatları kabul edilmez.

ÖNEMLİ NOT: Üniversite ya da yüksek lisans öğrenimini kendi veya herhangi bir kuruluş hesabına yurt dışında yapanlarla, yurt dışında yüksek lisans öğrenimlerine başlayanların müracaatları kabul edilmez.

 

BAŞVURU VE DOSYA TESLİM ADRESİ:

Türk Eğitim Vakfı /Eğitim ve Burslar Grup Müdürlüğü,

Büyükdere Cad. TEV Kocabaş İşhanı No:111 Kat:8

34349/Gayrettepe/İSTANBUL

Fax: 0212–272 62 17 E-mail: [email protected]

 

       

Kolay Hobiler