Akademik Personel | 18 Nisan 2019, Perşembe

Ted Üniversitesi 3 Öğretim Üyesi Alacak

Ted Üniversitesi 3 Öğretim Üyesi Alacak
       

TED Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamaya göre Mimarlık Fakültesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Profesör, Doçent ya da Yrd. Doçent kadrolarına 3 öğretim üyesi alımı yapılacak.

İlanda, 2547 YÖK kanununda belirtilen şartları karşılayan adayların 4857 İş Kanunu hükümlerine uygun olarak öğretim üyesi alımı yapılacağı belirtildi.

Söz konusu kadroların tam zamanlı statüde olduğu, TED Üniversitesi atama kriterlerine uygun olan, bu öğretim üyesi kadrolarına başvuracak adayların başvuru yaptığı anabilim dalını gösteren bir dilekçe ile kimlik fotokopilerini, yaptığı bilimsel çalışmaları ve daha önce verdiği dersleri içeren özgeçmişlerini, referans olarak gösterebileceği 3 kişinin ad-soyad ve iletişim bilgilerini, ayrıca adayın kendi eğitim-öğretim felsefesini ve akademik hedeflerini anlattı bir niyet mektubu ve son olarak adayın daha önce vermiş olduğu dersleri değerlendirdiği bir mektup göndermeleri gerektiği belirtildi. Profesör ve Doçent kadrosuna başvuracak olan adaylardan doçentlik belgesi ile başvuru yapmaları gerektiği vurgulandı.

Adayların başvurularının değerlendirmeye alınabilmesi için istenilen evrakların eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi gerektiği, başvuruların bizzat, e-mail ya da normal posta yoluyla İnsan kaynakları müdürlüğüne yapılabileceği, posta yoluyla yapılan başvurulardaki gecikmelerden üniversitenin sorumlu olmadığını, başvuruların ilan tarihleri arasında yapılması gerektiği bilgisine yer verildi.

İlan Detayları

Birim : Mimarlık Fakültesi

Bölüm : Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü

Akademik Unvan : Profesör, Doçent ya da Yrd. Doçent

Kadro sayısı : 3

Özel şartlar :

– Başvuru yapacak adayların Endüstri Ürünleri Tasarımı alanında doktora yapmış olmaları ve bu alanda bilimsel çalışmalarının bulunması

– Üniversitenin eğitim-öğretim dili İngilizcedir. Başvuracak adayların bahsi geçen alanda araştırma ve eğitim-öğretim yapabilecek seviyede İngilizce bilgilerini belgelemeleri

– Endüstri Ürünleri Tasarımı alanında daha önce ders vermiş ve bilimsel çalışma yapmış olmaları gerekmektedir.

       

BENZER HABERLER