Slayt Haber

Sütçü İmam Üniversitesi’nde 3 Rektör Yardımcısı İstifa Etti

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nin rektör yardımcısı olan 3 profesörün aynı anda görevinden ayrıldığı duyuruldu.

Sütçü İmam Üniversitesi’nin 3 rektör yardımcısı Prof. Dr. Sinan Baş, Prof. Dr. Uğur Yıldırım ve Prof. Dr. Cemal Tuncer, bugün görevlerinden ayrıldıklarını dilekçe ile Rektörlüğe bildirdi. Sebebi bilinmeyen istifaların ardından Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan yazılı açıklama yaparak şöyle dedi:
“Rektör yardımcısı mesai arkadaşlarım görevlerinden ayrılmış bulunuyor. Kendilerine bugüne kadar yapmış oldukları çalışmalar dolayısıyla teşekkür ederim. Atandığımız günden bu yana uyguladığımız, herkesi kuşatan, her hakkı teslim eden yönetim anlayışımızla üniversitemiz, özellikle öğretim üyelerimiz, çok büyük ölçüde huzur içinde. Amacımız bundan sonrada böyle devam etmesi.”

Rektör yardımcısı: İzindeyim, istifa dilekçesi vermedim

Rektör Karaaslan’ın görevinden ayrıldığını duyurduğu rektör yardımcılarından Prof. Dr. Cemal Tuncer ise yıllık izinde olduğunu belirterek, “Yıllık izindeyim ve yarın Kahramanmaraş’a döneceğim. Ben istifa dilekçesi vermedim, dönünce değerlendirme sonucu açıklama yapacağım” dedi.

Rektör yardımcılarından Prof. Dr. Uğur Yıldırım ise istifa ettiğini doğrulayarak, “Görevden ayrılmaya yönelik dilekçemi verdim, kabul edildiğini sizden öğreniyorum” dedi.

Kaynak: Hürriyet

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu