Akademik Personel | 26 Ekim 2020, Pazartesi

Selçuk Üniversitesi 7 Doçent Alımı Yapacak

2 Ağustos 2019
Selçuk Üniversitesi 7 Doçent Alımı Yapacak
       

Selçuk Üniversitesi çeşitli alanlarda 7 doçent alımı yapacak.

Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, Tıp Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu ve İslami İlimler Fakültesi’ne doçent alımı yapılacak.

 

Not: Mobil cihazlarda yatay sürükleyerek diğer sütunları görebilirsiniz.

BirimiBölümüAnabilim/Anasanat DalıUnvanıDereceAdetÖzel Şart
Teknoloji FakültesiBilgisayar MühendisliğiBilgisayar BilimleriDoçent11Doçentliğini Bilgisayar Mühendisliği alanında almış olmak. Yapay zeka algoritmaları üzerine çalışmaları olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp Bilimleriİç HastalıklarıDoçent11Endokrinoloji alanında yandal ihtisası yapmış olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriPatolojiDoçent11Meme lezyonları ile ilgili multi disipliner çalışmaları olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriKadın Hastalıkları ve DoğumDoçent11Perinatoloji alanında yandal ihtisası yapmış olmak.
Veteriner FakültesiTemel BilimlerVeteriner Hekimliği Tarihi ve DeontolojiDoçent11
Yabancı Diller YOMütercim TercümanlıkMütercim-Tercümanlık (Arapça)Doçent11
İslami İlimler Fakültesiİslam Tarihi ve SanatlarıSiyer-i Nebi ve İslam TarihiDoçent11İlk dönem İslam tarihinde divan teşkilatı alanında çalışması olmak.

 

Selçuk Üniversitesi 7 doçent alımı ilanı ile ilgili detaylar şu şekilde;

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru İle İlgili Atanma ve Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esaslarına göre öğretim üyesi alınacaktır.

2547 Sayılı Kanunun 24. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Doçent adaylarının; Özgeçmiş, Doçentlik Belgesi, Yayın Listesi, Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosya veya 1 adet dosya ile bu dosyadaki belgeleri içeren 4 adet CD’yi ekleyerek Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye ayrıca özgeçmiş, Doçentlik belgesi, yayın listesi ve kurum dışından gelenler için hizmet cetveli
eklenecektir)

Doçent kadrolarına müracaat eden adayların “Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ile İlgili Atanma ve Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esasları” uyarınca Üniversitelerarası Kurul tarafından oluşturulacak Jürilerce Üniversitemiz tarafından yapılacak Doçentlik sözlü sınavında başarılı olmaları gerekmektedir.

GENEL AÇIKLAMALAR
1. Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
2. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel şartları ve ilanda belirtilen özel şartları taşımaları gerekmektedir.
3. Müracaat eden adayların Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ile İlgili Atanma ve Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esaslarında belirtilen koşullara uyup uymadığı Üniversitemizce oluşturulacak “Bilimsel Dosya İnceleme Komisyonu” tarafından incelenecek olup, bu inceleme sonucunda aranan koşulları taşıdığı tespit edilen adayların müracaatları kabul edilecektir.
4. Doçent kadrosuna profesörler, doktor öğretim üyesi kadrolarına profesör ve doçentler başvuramazlar.
5. Başvuru yapan adayların koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak ve ataması yapılmış olanlar ise iptal edilecektir.
6. Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir tanesine başvuru yapabilirler.
7. Bakanlar Kurulu Kararları ve mahkeme kararlarınca terör örgütü olarak kabul edilmiş olan FETÖ/PDY, PKK ve DAEŞ başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle herhangi bir irtibatı veya iltisakı bulunmamak.
8. Yapılacak arşiv araştırması resmi güvenlik soruşturması sonucunda şüpheli ya da sakıncalı halleri bulunmamak.
9. Başvuru süresi bu ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün (02/08/2019 – 22/08/2019) olup, süresi içinde yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir.
10. Doçent adayları başvuru evrakları geri iade edilmeyecektir.

DUYURULUR.

       

Bedava internet konusunda servis sağlayacımıza teşekkür ederiz.