Akademik Personel | 26 Nisan 2019, Cuma

Saraç’tan YÖKDİL Açıklaması!

19 Nisan 2017
Saraç’tan YÖKDİL Açıklaması!
       

YÖK Başkanı Yekta Saraç twitter hesabından YÖKDİL ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sadece bu yıla mahsus olarak YÖKDİL sınavının üç defa yapılacağını belirten Saraç sınavın İngilizce, Almanca, Arapça ve Fransızca olmak üzere dört dilde yapılacağını duyurdu. Bu yılın 2. YÖKDİL sınavı 9 Temmuz 2017’de yapılacak.

YÖK Başkanı Saraç’ın yaptığı duyurunun tamamı şu şekilde:

”Değerli arkadaşlar, bildiğiniz üzere YÖKDİL Sınavına ilişkin yaptığımız anketler neticelenmiş, YÖKDİL Sınavını erken tarihte tekrarlamamıza dair anketimizde %68 oy oranı ile “EVET”, İngilizce’ye ek olarak hangi dillerde talep olduğuna dair anketimizde ise %62 oy oranı ile “ARAPÇA” birinci gelmişti. Konuya ilişkin karar alırken anket sonuçlarını da mutlaka dikkate alacağımızı beyan etmiştik.

Sizlerden gelen taleplere ilişkin yaptığımız değerlendirmeler neticesinde 2.YÖKDİL Sınavının “09 Temmuz 2017” tarihinde yapılmasına ve bu sınavın İngilizce’ye ek olarak “Almanca, Arapça, Fransızca” dillerinde de yapılmasına karar verdik.

Ayrıca bu yıla mahsus olmak üzere YÖKDİL Sınavını üç defa yapacağız. Üçüncüsünü Kasım ayında yapmayı planlamaktayız. Bu yıldan sonra YÖKDİL Sınavı doçentlik ve lisansüstü takvimlerini de dikkate alınarak yılda iki defa yapılacaktır.

Sizlerle birlikte aldığımız bu kararın hayırlı olmasını dilerim. “Yeni YÖK” olarak, alacağımız kararlara paydaşlarımızı ortak kılmaya devam edeceğiz.”

 

       

BENZER HABERLER