Akademik Personel | 22 Mayıs 2018, Salı

SANKO Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

31 Mart 2017
SANKO Üniversitesi Akademik Kadro İlanı
       

SANKO Üniversitesi Rektörlüğünden:

İlan Tarihi      :  31.03.2017

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 ve 2914 Sayılı Kanun, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin yürürlükteki ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

Adayların, başvuracakları bölüm ve alan adı belirten dilekçe, YÖK Ek-4 ve Ek-3 formatında özgeçmiş, nüfus cüzdanı fotokopisi, 6 adet fotoğraf, diploma belgerinin aslı veya noter onaylı sureti veya İnsan Kaynakları Müdürlüğümüz tarafından aslı görülerek onaylanan suretleri ile İnsan Kaynakları Müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.

– Profesör kadrolarına müracaat edecek adaylar;

Başvuru dilekçelerine yukarıdaki belgelere ilave olarak, doçentlik belgesi veya noter onaylı sureti veya İnsan Kaynakları Müdürlüğümüz tarafından aslı görülerek onaylanan sureti ile bilimsel yayınlarını, kongre, konferans ve tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, bunlara ilişkin dokümanı, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden, biten yüksek lisans (bilim uzmanlığı) ve doktora çalışmalarını, üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne katkılarını kapsayan eserlerinin belirtildiği yayın listesini içeren 7 takım yayın ve çalışma dosyalarını eklemeleri gerekmektedir.

– Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar;

Başvuru dilekçelerine yukarıdaki belgelere ilave olarak, doçentlik belgesi, veya noter onaylı sureti veya İnsan Kaynakları Müdürlüğümüz tarafından aslı görülerek onaylanan sureti yayın listelerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 5 takım yayın dosyalarını eklemeleri gerekmektedir.

– Başvurular şahsen veya posta yolu ile kabul edilecektir.

– Doçentliğe atamalarda en az Üniversitelerarası Kurulun doçentlik sınavı için kabul ettiği ilkeler aranır.

– Posta ve kargo şirketi kullanılarak yapılacak gönderilerde meydana gelecek gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.

– İlan Yürürlük Süresi: Yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün

  1. C. SANKO Üniversitesi, İnsan Kaynakları Müdürlüğü

İncilipınar Mah. Gazi Muhtar Paşa Bulv. No: 36 27090 Şehitkamil / Gaziantep

Bilgi için: 0 (342) 211 65 32 Faks: 0 (342) 211 65 05 insankaynaklari@sanko.edu.tr

 

Bölüm Anabilim Dalı Unvan Adet Açıklama
Dahili Tıp Bilimleri Nöroloji Profesör 1 Nöromuskuler hastalıklar konusunda deneyimli olmak
İç Hastalıkları Profesör 1 Hematoloji yandal uzmanı olmak, kemik iliği nakli ve aferez konusunda deneyimli ve belgeli olmak
Doçent 1 Tıbbi onkoloji yandal uzmanı olmak, konusunda metaanaliz çalışması yapmış olmak
Göğüs Hastalıkları Doçent 1
Cerrahi Tıp Bilimleri Tıbbi Patoloji Profesör 1 Mezotelyoma ve yara yaşının belirlenmesi konusunda çalışmalar yapmış olmak
Genel Cerrahi Profesör 1 Hepatopankreatikobilier cerrahi alanında deneyimli olmak
Profesör 1 Meme ve endokrin cerrahi konusunda deneyimli olmak
Ortopedi ve Travmatoloji Profesör 1
Kalp ve Damar Cerrahisi Doçent 2
Beslenme ve Diyetetik Beslenme Profesör veya Doçent veya Yrd. Doç. 1 Beslenme ve Diyetetik lisans mezunu olmak. İlgili alanda yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.
Diyetetik Profesör veya Doçent veya Yrd. Doç. 1 Beslenme ve Diyetetik lisans mezunu olmak. İlgili alanda yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.
Hemşirelik Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Profesör 1 Hemşirelik lisans  mezunu olmak. Hemşirelik veya ilgili anabilim dalında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. Beyin tümörlü ve meme kanserli hastalara danışmanlık vermiş olmak.
Hemşirelik Esasları Profesör veya Doçent veya Yrd. Doç. 1 Hemşirelik lisans mezunu olmak. Hemşirelik veya ilgili anabilim dalında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Profesör veya Doçent veya Yrd. Doç. 1 Hemşirelik lisans mezunu olmak. Hemşirelik veya ilgili anabilim dalında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.
Psikiyatri Hemşireliği Profesör veya Doçent veya Yrd. Doç. 1 Hemşirelik lisans mezunu olmak. Hemşirelik veya ilgili anabilim dalında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Profesör veya Doçent veya Yrd. Doç. 1 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans mezunu olmak. İlgili alanda yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.

 

 

TÜM AKADEMİK İLANLAR İÇİN Tıklayınız

 

 

       

BENZER HABERLER