Akan HaberYurtiçi ve Yurtdışı Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi Bursları

Samsung Kore Gazileri Eğitim Bursu

Samsung Electronics Türkiye, 2014 – 2015 eğitim yılında da Toplum Gönüllüleri Vakfı işbirliğiyle Kore Savaşı gazilerinin torunlarının üniversite eğitimine katkı sağlamaya devam ediyor. 15 Eylül’e kadar başvuruların kabul edileceği “Samsung Kore Gazileri Eğitim Bursu”nun yeni dönemde kontenjanı da artıyor.

 

Dünyanın teknoloji öncülerinden Samsung Electronics’in, Kore Savaşı Gazilerine duyulan minnetin bir ifadesi olarak 2011’de başlattığı “Samsung Kore Gazileri Eğitim Bursu” için 2014-2015 eğitim dönemi başvuruları başladı. Kore Savaşı Gazileri’nin torunlarına yönelik oluşturulan üniversite bursu imkanından yeni dönemde toplam 250 öğrenci yararlanıyor olacak. Başvurular 15 Eylül 2014 tarihine kadar devam edecek.

Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoon Joung, Kore Gazileri Eğitim Bursu programının yeni dönemi ile ilgili olarak; “Kore Savaşı’nda vatandaşları omuz omuza çarpışan Güney Kore ile Türkiye arasında o dönemde kurulan özel ve sıkı bağlar, bugün de aynı şekilde devam ediyor. Samsung Türkiye olarak biz de, 60 yıllık bu bağı daha da kuvvetlendirmek ve Kore Savaşı Gazilerine duyduğumuz minneti ifade etmek için , gazilerimizin torunlarının eğitimlerine katkı sağlamayı kendimize görev edindik. İlk olarak 2011-2012 eğitim yılında hayata geçirdiğimiz burs projemizde ilk sene 150 olan burs kontenjanımızı geçtiğimiz sene 200’e yükseltmiştik. Bu yıl ise kontenjanımızı 250’ye çıkardık. Bu eğitim bursu sayesinde; gazi torunlarımızın eğitimlerine destek sağlamaktan ve geleceklerine katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Akademikpersonel.org’da Bulunan Diğer Burs Fırsatları

Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği’nin katkılarıyla hayata geçen Samsung Kore Gazileri Eğitim Bursu’na, Türkiye’deki ve/veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki üniversitelerde (ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora seviyesinde) eğitim gören ve Kore Gazisi torunu olan öğrenciler başvuruda bulunabilecek.

 

Bursa Başvurmak İçin Lütfen Tıklayınız

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu