Akademik Personel | 02 Şubat 2021, Salı

Sakarya Üniversitesi 21 Akademisyen Alımı Yapacak

12 Haziran 2019
Sakarya Üniversitesi 21 Akademisyen Alımı Yapacak
       

Sakarya Üniversitesi çeşitli alanlarda 21 akademisyen alımı yapacak.

 

Not: Mobil cihazlarda yatay sürükleyerek diğer sütunları görebilirsiniz.

İLGİLİ BİRİMADETDERECEUNVANIAÇIKLAMA
TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ ÜROLOJİ ANABİLİM DALI11PROFESÖREndouroloji alanında en az üç ay süre ile yurt dışında bir üniversitede eğitim görmüş olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ İSTATİSTİK
BÖLÜMÜ İSTATİSTİK TEORİSİ
ANABİLİM DALI
11DOÇENTLineer karma modeller alanında çalışmalar yapmış olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ İSTATİSTİK
BÖLÜMÜ UYGULAMALI İSTATİSTİK ANABİLİM
DALI
13DR.ÖĞR.ÜYESİİktisat alanında doktora yapmış olmak. Panel veri, dinamik panel regrasyon, panel kantil regrasyon konularında çalışmalar yapmış olmak.
BİLGİSAYAR VE BİLİŞİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ
YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ
ANABİLİM DALI
11PROFESÖRDağıtık çok işlemcili bilgisayar sistemlerinde yazılım enstrümantasyonu konusunda doktora çalışması yapmış olmak.
İŞLETME FAKÜLTESİ İŞLETME BÖLÜMÜ TİCARET HUKUKU
ANABİLİM DALI
13DR.ÖĞR.ÜYESİÖzel Hukuk alanında doktora yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ GIDA
MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ GIDA MÜHENDİSLİĞİ
ANABİLİM DALI
21PROFESÖR
MÜHENDİSLİKDoçentliğini İnşaat Mühendisliği bilim alanında almış olmak, Demiryolu ve ulaşım planlaması alanlarında akademik çalışmaları olmak.
FAKÜLTESİ İNŞAAT
MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ11PROFESÖR
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ
ANABİLİM DALI
MÜHENDİSLİKDoçentliğini İnşaat Mühendisliği bilim alanında almış olmak, Koni penetrasyon ile zemin sıvılaşması, Plaxis yazılımı üzerine çalışmış olmak.
FAKÜLTESİ İNŞAAT
MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ11DOÇENT
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ
ANABİLİM DALI
MÜHENDİSLİKDoktora derecesini İnşaat Mühendisliği bilim dalından almış olmak, Betonarme yapı elemanları, betonarme yüksek kirişler üzerine çalışmalar yapmış olmak.
FAKÜLTESİ İNŞAAT
MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ11DR.ÖĞR.ÜYESİ
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ
ANABİLİM DALI
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇEVRE
MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ
ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM DALI
11DOÇENT
MÜHENDİSLİKOptimizasyon, Yapay Zeka ve Karar Verme alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
FAKÜLTESİ ENDÜSTRİ
MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ21DOÇENT
ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ
ANABİLİM DALI
MÜHENDİSLİKDoktora derecesini Makine Mühendisliği
FAKÜLTESİ MAKİNAbilim dalında yapmış olmak, Bilgisayar
MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ11DOÇENTdestekli tasarım ve imalat, sonlu elemanlar
MAKİNA MÜHENDİSLİĞİyöntemi ve raylı taşıtlar konularında çalışmış
ANABİLİM DALIolmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM
DALI
11DOÇENTSeramik malzemeler, cam-seramikler, katı oksit yakıt pilleri alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM
DALI
11DOÇENTYüzey kaplama, mekanik metalurji, toz sentezleme alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM
DALI
11DOÇENTElektro kimyasal enerji alanında akademik çalışmalar yapmış olmak. Uluslararası proje yapmış veya yapıyor olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM
DALI
13DOÇENTElektro kimyasal enerji alanında akademik çalışmalar yapmış olmak. Uluslararası proje yapmış veya yapıyor olmak.
ORTADOĞU ENSTİTÜSÜ ORTADOĞU ÇALIŞMALARI ANABİLİM DALI (DİSİPLİNLER ARASI)13DR.ÖĞR.ÜYESİDoktorasını Siyaset bilimi veya ortadoğu çalışmaları alanında yapmış olmak. Türkiye'de siyasi partiler ve ideolojileri hakkında çalışmalar yapmış olmak. Ortadoğu ve/veya Türkiye hakkında çalışmalar yapmış olmak YDS veya eşdeğerliği kabul edilen ingilizce dil sınavlarından en az 80 almış
olmak.
ADAPAZARI MESLEK YÜKSEKOKULU ELEKTRONİK VE
OTOMASYON BÖLÜMÜ
MEKATRONİK PROGRAMI
12DR.ÖĞR.ÜYESİDoktorasını Makine Mühendisliği ana bilim dalında yapmış olmak. Çok kriterli karar verme yöntemleri ve otomotiv/ otomotiv mekatroniği alanında çalışmaları olmak.
ADAPAZARI MESLEK YÜKSEKOKULU
MÜLKİYET KORUMA VE GÜVENLİK BÖLÜMÜ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ
PROGRAMI
13DR.ÖĞR.ÜYESİDoktorasını kamu hukuku alanında yapmış olmak. Göçmen kaçakçılığı ve telekominikasyon yoluyla yapılan iletişimin denetlenmesi konularında çalışmalar yapmış olmak.

 

İlanın detayları şu şekilde;

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğünden:
2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre Üniversitemiz’e Öğretim Üyesi alınacaktır.
1-Profesör kadrosu için adayların Başvuru Formuna (http://www.ilan.sakarya.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir) özgeçmişini, Doçentlik Belgesini, 2 fotoğrafını, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora çalışmalarını veya yüksek lisans çalışmalarını kapsayan 6 takım başvuru dosyasını PDF, özgeçmiş ile Üniversitemizin Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerinin word formatında aktararak 6 adet taşınabilir bellek ile birlikte Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.
2-Doçent kadrosu için adayların Başvuru Formuna (http://www.ilan.sakarya.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir) özgeçmişini, 2 fotoğrafını, Doçentlik belgesini, yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım başvuru dosyasını PDF, özgeçmiş ile Üniversitemizin Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerinin word formatında aktararak 4 adet taşınabilir bellek ile birlikte Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları
gerekmektedir. Üniversitemiz Senato Kararına istinaden; doçentlik kadrolarına başvuranlardan, doçentlik unvanını Üniversitelerarası Kurulca sözlü sınava tabi tutulmadan almış olan adaylar, müracaat ettikleri doçent kadroları için Üniversitelerarası Kurulca oluşturulacak jüri üyelerince sözlü sınava tabi tutulacaklardır. Bu sınavdan başarılı olamayan adayların atamaları yapılmayacaktır.
3-Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için adayların, Başvuru Formuna (http://www.ilan.sakarya.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir) özgeçmişini, 2 fotoğrafını, nüfus cüzdan suretini, öğrenim belgelerini (Yurtdışından alınan diploma var ise, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen Denklik Belgesi ile birlikte), yabancı dil belgesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım başvuru dosyasını PDF, özgeçmiş ile Üniversitemizin Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerinin word formatında aktararak 4 adet taşınabilir bellek ile birlikte ilgili birime başvurmaları gerekmektedir.

Son başvuru tarihi ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (onbeş) gündür. Başvurular şahsen yapılacak olup, posta ile yapılacak başvurular ve eksik belge ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

       

Kolay Hobiler