Akademik Personel | 18 Nisan 2019, Perşembe

Sabancı Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

13 Nisan 2017
Sabancı Üniversitesi Akademik Kadro İlanı
       

Sabancı Üniversitesinden:

2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği doğrultusunda Üniversitemize daimi statüde öğretim üyesi alınacaktır.

 

FAKÜLTE UZMANLIK ALANI UNVANI ADET ARANAN NİTELİKLER
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Endüstri Mühendisliği Prof. Dr. 1 Üç boyutlu (3B) biyo-basım, eklemeli imalat, heterojen yapıların modellenmesi ve üretimi, mikro-nanoimalat, bilgisayar destekli tasarım ve imalat (CAD/CAM) için hesaplamalı geometri konularında üst düzey uluslararası dergilerde yayın yapmış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Malzeme Bilimi ve NanoMühendislik Prof. Dr. 1 Akışkanlar ve katı mekaniği uygulamaları için yeni ve modern matematiksel modellerin ağ bağımsız yaklaşımlar kullanarak geliştirilmesi, polimer işleme süreçlerinin modellenmesi, fiber takviyeli polimer matrisli kompozit malzemelerin üretimi, mekanik davranışlarının incelenmesi ve yapısal sağlıklarının izlenmesi, yukarıda sözü edilen araçların ve yaklaşımların yenilikçi ve özgün teknolojilere uygulanması, kendini tamir edebilen kompozitler, nano katkılar içeren kompozit yapılar ve kompozit yapıların geri kalan faydalı ömürlerinin optik sensörler kullanılarak tahmini konularında üst düzey uluslararası dergilerde yayın yapmış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Malzeme Bilimi ve NanoMühendislik Prof. Dr. 1 Kompozit malzeme ve yapıların mekaniği, tasarımı, üretimi ve testi, nanofiber takviyeli kompozitler, ince-kat kıvrımsız kumaş kompozitler, yapısal eniyileme, deney tasarımı, tepki yüzeyi yaklaşmaları/yöntemi, akıllı elektroaktif malzemeler konularında üst düzey uluslararası dergilerde yayaın yapmış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Fizik Prof. Dr. 1 Yüksek enerji astrofiziği, yarıiletken x ışını algılayıcıları, küçük uydu sistemleri konularında üst düzey uluslararası dergilerde yayın yapmış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Malzeme Bilimi ve NanoMühendislik Doç. Dr. 1 Nanomalzemelerin sentezi, enerji depolama, polimer kompozitler ve nanokompozitler, akıllı malzemeler, ince film kaplamalar, yüzey mühendisliği konularında üst düzey uluslararası dergilerde yayın yapmış olmak.

 

İlanla ilgili ayrıntılı bilgiye Üniversitemizin www.sabanciuniv.edu web sayfasının “Çalışanlar” kısmının “Aday Çalışanlar” bölümündeki Akademik İş Başvuruları’ndan ulaşılabilir.

 

 

 

TÜM AKADEMİK İLANLAR İÇİN Tıklayınız

 

       

BENZER HABERLER