Akademik Personel | 09 Ocak 2021, Cumartesi

Rektör Çarıkçı: Altyapısı Olmayan Bölüm Açmam

4 Ağustos 2015
Rektör Çarıkçı: Altyapısı Olmayan Bölüm Açmam
       

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, “Bölüm açmak kolay ama ben bu kolayı seçmem. Kendi çocuğumu tam donanımı olmayan, altyapısı eksik bir bölüme nasıl göndermezsem başkasının çocuğunu da riske atamam” dedi.

SDÜ Rektörü İlker Hüseyin Çarıkçı, öğrencilere iyi eğitim vermenin öncelikleri arasında yer aldığını söyleyerek, bunun için altyapısı tamamlanmış bölümler açmadıklarını belirtti. Rektör Çarıkçı, İletişim Fakültesi’nin bazı bölümlerinin eksik olduğunu hatırlatarak, “Bölüm açmak kolay ama ben bu kolayı seçmem. Kendi çocuğumu tam donanımı olmayan, alt yapısı eksik bir bölüme nasıl göndermezsem başkasının çocuğunu da riske atamam. Burada okuyan her öğrenci bizim evladımız, çocuğumuzdur. Onların donanımlı eğitim alması bizim görevimizdir. Altyapısı olmayan bölümler açarsak, öğrenciyi verimli hale getiremeyiz” dedi.

‘ÖĞRENCİLER GÖNÜL RAHATLIĞI İLE GELEBİLİR’

Kayıt dönemi öncesi velilere de seslenen SDÜ Rektörü Çarıkçı şunları söyledi:
“SDÜ’de 70 binden fazla öğrenci var. 1992 yılında kurulan üniversiteleri geride bırakarak, kendinden önce açılan üniversiteleri yenerek bir üst lige atlayan bir üniversiteyiz. Tecrübeli ve altyapısı güçlü üniversiteyiz. Çocuklarınızı gönül rahatlığıyla Isparta’ya gönderebilirsiniz. Sizin çocuklarınız bizim evladımızdır. Bu gençler ileride mezun olacaklar ve bizim meslektaşlarımız olacaklardır.”

Kaynak: Hürriyet

       

Kolay Hobiler