Akan HaberGündem

Profesörü 40 Bin Lira Dolandırdılar!

Adana’ya bir sınava görevli olarak gelen Dumlupınar Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Genç, kendisini telefonla arayıp polis olarak tanıtan kişilerce 40 bin lira dolandırıldı.

Adana’ya bir sınava görevli olarak gelen Dumlupınar Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Genç, kendisini telefonla arayıp polis olarak tanıtan kişilerce 40 bin lira dolandırıldığı iddiasıyla polise başvurdu.

Alınan bilgiye göre, Kütahyada’dan Adana’ya bir sınava görevli olduğu için gelen Genç’i, telefonla arayan kişi kendini başkomiser olarak tanıttı.

Telefondaki kişi, Genç’e, bölücü terör örgütünün, hem kendisinin hem de eşinin hesabına girip örgüte para aktardığını belirterek, “Arkadaşlarımız eşinizle de telefonla görüşüyor. Şu an eşinizin yanına varmak üzereler, isterseniz sizi eşinizle görüştürelim” dedi. Eşiyle telekonferans yöntemiyle görüştürülen Genç, karısının, polislerle görüştüğünü ve hesabının terör örgütünün elinde olduğunun söylendiğini belirtmesi üzerine, 40 bin lirayı şüphelilerin verdiği hesaba yatırdı.

Kendisini arayanlara tekrar ulaşamayan Genç, dolandırıldığını anlayınca polise başvurdu.

Olayla ilgili soruşturma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, Genç’in para yatırdığı hesabın Diyarbakır’da Süleyman A’ya ait olduğunu belirledi.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu