Akademik Personel | 23 Şubat 2020, Pazar

Piri Reis Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

6 Eylül 2018
Piri Reis Üniversitesi Akademik Kadro İlanı
       

Piri Reis Üniversitesi Rektörlüğünden:

Öğretim dili İngilizce olan Üniversitemizin, aşağıda belirtilen bölümlerine, 2547 sayılı Yasanın 23, 24 ve 26 maddeleri ile “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği” hükümlerini sağlayan,

TAM GÜNLÜ ÖĞRETİM ÜYELERİ ALINACAKTIR

 

BİRİM BÖLÜM ADEDİ UNVAN ARANAN NİTELİKLER
Mühendislik Fakültesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği 1 Dr. Öğr. Üyesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri veya Deniz Teknolojisi Mühendisliğinde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamlamış olmak, yüzen yapıların mukavemeti veya hidrodinamiği alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
Makine Mühendisliği 1 Doç. Dr. Makine Mühendisliği alanlarından birinde Doçent unvanı almış ve çalışmalar yapmış olmak.
Elektrik-Elektronik Mühendisliği 1 Dr. Öğr. Üyesi Elektrik, Elektrik-Elektronik veya Elektronik Mühendisliğinde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini yapmış olmak, elektrik enerjisi ve güç sistemleri, elektrik tesisleri veya yüksek gerilim alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
Endüstri Mühendisliği 1 Doç. Dr. Fizik alanında lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamlamış olmak, fizik alanında doçentlik unvanı almış olmak, polimer fiziği alanında çalışmalar yapmış olmak.
1 Doç. Dr. Endüstri, Elektrik-Elektronik, Elektronik ve Haberleşme, Elektronik veya Bilgisayar Mühendisliği lisans mezunu olup, Bilgisayar Mühendisliği alanında doçentlik unvanı kazanmış ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
1 Dr. Öğr. Üyesi Endüstri Mühendisliğinde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamlamış olmak ve Endüstri Mühendisliği alanında çalışmalar yapmış olmak.
Denizcilik Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği 1 Doç. Deniz Bilimleri, Deniz Bilimleri ve Teknolojisi, Deniz İşletmeciliği ve Yöneticiliği, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi, Deniz Teknolojisi Yönetimi, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği, Denizcilik İşletmeleri Yönetimi lisans veya yüksek lisans programlarının birinde eğitimini tamamlamış olmak, Denizcilik eğitimi konusunda çalışmaları olmak ve en az Uzakyol Vardiya Zabiti ehliyetine sahip olmak.
1 Dr. Öğr. Üyesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği lisans programından eğitimini tamamlamış olmak ve en az denizci eğitici belgesine haiz UzakyolBirinci Zabiti ehliyetine sahip olmak. Denizcilik eğitimi ve emniyeti konusunda çalışmaları olmak.
Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği 1 Doç. Dr. Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği, Makine Mühendisliği programların birinden lisans eğitimini tamamlamış olmak ve Doktorasını, konstrüksiyon veya termodinamik veya enerji alanında yapmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi ve Finans 1 Dr. Öğr. Üyesi Lisansını İşletme/Finans/ Ekonomi alanlarında tamamlamış olmak. Yüksek Lisans ve/veya Doktora eğitimini Muhasebe ve Finans Programlarında tamamlamış olmak. En az 3 yıl alanla ilgili sektöreldeneyimi bulunmak. En az 3 yıl araştırma görevlisi olarak çalışmış olmak. Alanında en az iki hakemli yayını olmak.
Denizcilik İşletmeleri Yönetimi 1 Dr. Öğr. Üyesi Deniz Ulaştırma İşletme ve Gemi Makinaları İşletme Mühendisliği, Denizcilik İşletmeleri Yönetimi, Deniz İşletmeciliği veya Deniz Ekonomisi alanında doktora eğitimi almış olmak. Alanında en az 4 adet ulusal/uluslararası makale veya kitap bölümüne sahip olmak. Alanında en az 3 adet ulusal/ uluslararası konferansta tebliğ yapmış olmak.
DMYO Gemi Makineleri İşletme Programı 1 Dr. Öğr. Üyesi Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği veya Elektrik/Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden lisans mezunu olmak, En az üç yıl öğretim elemanı tecrübesine sahip olmak, Gemi makineleri ve soğutma iklimlendirme dersleri vermiş olmak, Uzak yol başmühendisi yeterliğine ve denizci eğitimci ehliyetine sahip olmak.

 

İLETİŞİM     : Telefon: (0216)  581 00 50, (0216) 581 00 61

Web: www.pirireis.edu.tr

 

 

TÜM AKADEMİK İLANLAR İÇİN Tıklayınız