Akademik Personel | 19 Aralık 2020, Cumartesi

Periscope’a Türkçe Dil Desteği Geldi

Periscope’a Türkçe Dil Desteği Geldi
       

Twitter üzerinden canlı yayın yapmayı sağlayan Periscope uygulamasına Türkçe dil desteği geldi. Türkçe desteği şimdilik sadece iOS uygulaması üzerinden kullanılabiliyor.

Twitter’dan canlı yayın yapma imkanı veren Periscope artık Türkçe dil desteği sunuyor. Uygulamanın iOS sürümüne gelen güncelleme ile Türkçe dil desteği de verilmeye başladı. Güncellemeyi yapan kullanıcılar uygulamayı Türkçe olarak kullanabilecek.

Twitter’ın sahibi olduğu Periscope yeni güncelleme ile 29 farklı dil desteğine de kavuştu. Ayrıca uygulamaya eklenen yine bir özellik sayesinde canlı yayınların bitmesini beklemeden baştan izleme fonksiyonu da kullanıma sunuldu. Bu sayede yayına sonradan katılan kullanıcılan yayının bitmesini beklemeden en baştan izlemeye başlayabilecek. Güncelleme ile gelen yeni bir özellik de istenen bir canlı yayının linki ile beraber

Twitter üzerinden paylaşılabilmesi oldu.

iOS uygulamasına eklenen bu özelliklerin kısa bir süre sonra Android sürümüne de gelmesi bekleniyor. Periscope’un hem Android hem de iOS sürümü bulunuyor. Ancak uygulama birkaç ay sadece iOS desteği sunmuştu.

Kaynak: Al Jazeera

       

Kolay Hobiler