Akademik Personel | 31 Ekim 2020, Cumartesi

Özyeğin Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Doçent ve Profesör Alımı Yapacak

22 Ağustos 2019
Özyeğin Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Doçent ve Profesör Alımı Yapacak
       

Özyeğin Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Doçent ve Profesör Alımı Yapacak.

Özyeğin Üniversitesi’nin yayımladığı ilana göre çeşitli fakültelere doktor öğretim üyesi, doçent ve profesör olarak 6 akademisyen alınacak. Özyeğin Üniversitesi akademisyen alımı ilanı ile ilgili detaylar haberimizin devamında;

 

Özyeğin Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Doçent ve Profesör Alımı Kadro Detayları ve Aranan Şartlar:

Not: Mobil cihazlarda yatay sürükleyerek diğer sütunları görebilirsiniz.

FakülteBölümProfesörDoçentDoktor Öğretim ÜyesiAçıklama
Havacılık ve Uzay Bilimleri FakültesiPilotajd1Hava ve Uzay Araçları ya da Uçak Mühendisliği alanında lisans ya da yüksek lisans sahibi olmak ya da makine mühendisliğinin bu bölümlerinden mezun olmuş olmak. Mühendislik Yönetimi ya da Üretim Yönetimi alanında Doktora sahibi olmak ya da bu alanda tezini yazmış olmak. İnovasyon ve Ürün Geliştirme alanlarında akademik çalışmaları olmak. Üretim Yönetimi alanında Doçentlik unvanına hak kazanmış olmak. Havacılık ve/veya savunma sanayi alanında en az 10 yıl tecrübe sahibi olmak. Havacılık alanında en az 5 yıl ders verme tecrübesine ve SHGM tarafından onaylı İngilizce en az 3 Teorik Bilgi dersi
yetkisine sahip olmak.
Hukuk Fakültesi1Kamu hukuku alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Kamu Hukuku alanında doktorasını başarıyla tamamlamış olmak. Anayasa Hukuku alanında yayını bulunmak.
İyi derecede İngilizce bilmek
İşletme FakültesiUluslararası Finans1Doktorasını Finans alanında yapmış olmak. Sabit Getirili Menkul Kıymetler, Faiz Modellenmesi, Kredi Riski, Fon Yönetimi, Varlık Fiyatlaması, Türev Ürünler, Risk Yönetimi, Nicel Analiz, Optimizasyon, Yazılım Geliştirme ve Programlama konularında uzmanlaşmış olmak. Disiplinler arası yetkiliğini uluslararası dergilerde yayınlanmış çalışmaları ve almış olduğu uluslararası
atıflarla gösterebilmek.
Sosyal Bilimler FakültesiPsikoloji1Doktorasını yurt dışından almış olması, Endüstri/Örgüt Psikolojisi alanında uzmanlaşmış, güçlü bir yayın ve proje geçmişine sahip, İngilizce ders verebilecek, Endüstri ve Örgüt Psikolojisi alan derslerinin yanı sıra metodoloji derslerini verebilecek olması ve SSCI endeksli uluslararası hakemli dergilerde yayınlarının bulunması gerekmektedir.
Sosyal Bilimler FakültesiPsikoloji1Doktorasını yurt dışından almış olması, Sosyal Psikoloji ile sosyal psikolojinin sağlık uygulamaları konularında uzmanlaşmış, güçlü bir yayın ve proje geçmişine sahip, İngilizce ders verebilecek, Sosyal Psikoloji temel derslerinin yanı sıra tüketici ve sağlık psikolojisi ile metodoloji derslerini verebilecek olması ve SSCI endeksli uluslararası hakemli dergilerde yayınlarının bulunması gerekmektedir.
Sosyal Bilimler FakültesiUluslararası İlişkiler1Doktorasını yurt dışından almış olması, Uluslararası politik ekonomi, Avrupa Birliği, kamu politikaları konularında uzmanlığının olması, İngilizce ders verebilecek ve SSCI endeksli uluslararası hakemli dergilerde yayınlarının bulunması gerekmektedir.

 

Özyeğin Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Doçent ve Profesör Alımı İlanı İle İlgili Detaylar Şu Şekilde;

Özyeğin Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemize, 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak öğretim üyesi alınacaktır.

İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Öğretim Üyeleri kadrolarına başvuracakların; bölümü belirtir bir dilekçenin ekinde, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 fotoğraf, özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) ile bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan dosyasını (Doktor Öğretim Üyesi başvurusu için 3 takım, Profesör ve Doçent başvuruları için 5 takım) vermeleri gerekmektedir.

Başvurular bu ilanın Resmi Gazete’de yayımı tarihinden itibaren 15 gün içinde Özyeğin Üniversitesi İnsan Kaynaklarına şahsen veya posta aracılığı ile yapılabilir. Postadaki gecikmeler ve eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmaz. İnternet üzerinden başvurular kabul edilmez.

Özyeğin Üniversitesi doktor öğretim üyesi doçent ve profesör alımı ilanına başvuru yapmak için üniversitenin web sayfasını ziyaret ediniz. Diğer akademisyen alımı ilanlarımıza da göz atabilirsiniz.

       

Bedava internet - Nasıl