Akademik Personel | 29 Ocak 2021, Cuma

Özyeğin Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

10 Mayıs 2017
Özyeğin Üniversitesi Akademik Kadro İlanı
       

Özyeğin Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemize, 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak öğretim üyesi alınacaktır.

İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Öğretim Üyeleri kadrolarına başvuracakların; bölümü belirtir bir dilekçenin ekinde, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 fotoğraf, özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) ile bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan dosyasını (4 takım) vermeleri gerekmektedir.

Başvurular bu ilanın Resmi Gazete’de yayımı tarihinden itibaren 15 gün içinde Özyeğin Üniversitesi İnsan Kaynaklarına şahsen veya posta aracılığı ile yapılabilir. Postadaki gecikmeler ve eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmaz. İnternet üzerinden başvurular kabul edilmez.

Duyurulur.

 

Fakülte Bölüm Prof. Doçent Yrd. Doç. Açıklama
Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği 1 Sistem dinamiği, titreşim ve akustik alanında doktora yapmış olmak. Mekanik sistemlerin tasarımı ve matematik modellenmesi, titreşim ve ses kontrolü, bilgisayar destekli simülasyon ve doğrulanması, matematik modelleme ve titreşim metotlarının otomotiv uygulaması alanlarında uzmanlaşmış olmak. Disiplinler arası yetkinliğini uluslararası dergilerde yayınlanmış çalışmaları ve almış olduğu uluslararası atıflarla gösterebilmek.
Sosyal Bilimler Fakültesi İnsan ve Toplum Bilimleri 1 Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi alanında yüksek lisans ve doktora yapmış, sosyoloji ve sosyolojik tarihe hakim, en az üç yıl bu alanda ders verme deneyimi olmak; sosyal hareketler, sosyal politika ve taşeron çalışma konularında ulusal ve uluslararası yayınları bulunmak.
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları 1 Doçentlik unvanını Pazarlama alanında almış olmak, doktorasını tercihen yurtdışında yapmış olmak.
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları 1 Doçentlik unvanını Tarih alanında Osmanlı Kurumlar Medeniyeti konusunda Gastronomi araştırmalarında yoğunlaşarak almış olmak, doktorasını tercihen yurtdışında yapmış olmak.
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Otel Yöneticiliği 1 Doktorasını Finans veya İstatistik alanında tercihen yurtdışında yapmış olmak.
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Otel Yöneticiliği 1 Doktorasını Otel Pazarlaması alanında yapmış olmak.
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları 1 Doktorasını Tarım Ekonomisi alanında yapmış olmak.
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Otel Yöneticiliği 1 Doktorasını Pazarlama alanında yapmış olmak.
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Otel Yöneticiliği 1 Doktorasını Ekonomi/İktisat alanında tercihen yurtdışında yapmış olmak.

 

 

TÜM AKADEMİK İLANLAR İÇİN Tıklayınız

 

       

Kolay Hobiler