Slayt Haber

ÖYP Aralık 2013 Tercihleri Başladı

“Öğretim Üyesi Yetiştirme Programına İlişkin Usul Ve Esaslar” uyarınca, Yükseköğretim Kurumlarının Araştırma Görevlisi kadrolarına atama yapılacaktır.

16/12/2013 tarihinde ilan edilen ÖYP araştırma görevlisi kadrolarına tercih işlemleri 18/12/2013 (Saat:17:30) – 25/12/2013 (Saat:17:30) tarihleri arasında  yapılacaktır.

Tercihlerinizi yapmak için TIKLAYINIZ

İlan Numaralı Kadroları Görmek İçin TIKLAYINIZ

 

blank ÖYP Tercih Rehberi

 

blank 2013 Aralık ÖYP Adım Adım Tercih Kılavuzu

 

ÖYP 2013 Aralık Kadroları

 

İlgili Makaleler

38 Yorum

 1. yarım saat boyunca tercih yapabilmek için uğraştım ancak sitede şifre yada tc yanlış deyip durdu ve ben ÖYP tercihi yapamadım aynı durumu yaşayan oldu mu ve nasıl çözüm bulundu?

 2. eşdeğerlik tablosu hala yayınlanmadı mı yoksa yayınladı da biz mi göremiyoruz?kimya lisans mezunu teknoloji fakültesi enerji sistemleri mühendisliğine başvuru yapabilir mi yada imalat mühendisliğine yada orman endüstri mühendisliğine bu bölümler ile eşdeğerliği var mıdır acaba nereden bilgi alınabilir??yök ile irtibata geçmeye çalıştık ama olmadı

 3. 11 Ağustos 2012 tarihinde yapılan IELTS sınavı için hangi eşdeğerlik tablosu kullanılmalıdır, Teşekkürler.

  1. Bu sorunun cevabını bulabildiniz mi? Aynı durumdan bende etkilendim. 14 nisanda hangi eşdeğerlilik tablosunu kullanmam gerektiğini bir türlü bulamadılar.

 4. Arkadaşlar ilan şartlarında şöyle bir şey var: “Yükseköğretim Kurumlarında öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarında çalışmaktayken ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvurularında merkezi sınavdan (ALES) muaf olup, bu adayların yerleştirme işlemlerinde ALES puanı 70 olarak değerlendirmeye alınacaktır.” Ben ar.gör. olarak çalışmaktayım. Bu şart bizim için de geçerli mi? Yani başvuru yapsam ALES 70 olarak mı değerlendirilecek?

  1. hocam kılavuz ve forumlardan anladığım kadarıyla öğretim elemanı olarak çalışıyorsanız ales şartı yok muaf olup ales notunuz 70 oluyor ama ales puanınız varsa onuda girebilirsiniz.

 5. sistem açılmıyor ya. ne ilanlar ne tercihler. hafta sonu tatili herhalde 🙂 yarına bakcaz artık.

  1. Ben de başvurular başladığından beri sisteme giremiyordum üye dahi olamadım. Dün akşam öylesine denerken sistem açıldı kayıt ve tercih işlemlerini hallettim. Siz de farklı tarayıcılarla günün farklı saatlerinde deneyin sona yaklaşırken yoğunluk azalacak bi şekilde giriş yapabilirsiniz

 6. sınav bilgilerimi girdiğimde kayıt başarısız diyor karşılaşan var mı? nerde hata yapıyor olabilirim

 7. ben de daha önce öyp ile tercih yapmıştım ama eski şifremle giriş yapamıyorum. sisteme yeniden üye olurken de kimlik bilgileri doğrulanamadı hatası alıyorum. bu durum sistemden mi kaynaklanıyor? nasıl bir çözüm bulabiliriz? yardımcı olursanız çok sevinirim

 8. ben daha önceden tercih yapmıştım fakat şifremle giriş yapamıyorum. yeniden üye olmak istiyorum ama kimlik bilgileri doğrulanamadı hatası alıyorum sürekli. bu sistemden mi kaynaklanıyor acaba? yardımcı olursanız çok sevinirim

 9. 27 Aralıkta açıklanacak İelts sınavı puanını 25 inde öğrenme ihtimali varmıdır daha öncelerde ielts sınavının erken öğrenebilen oldumu hiç arkdaşlar.

 10. ben ne tercih sayfasına girebiliyorum ne de kadroları görmek için girebiliyorum hiç açılmıyor sizde de öyle mi

 11. Arkadaşlar daha önce de sisteme kayıtlı olanlar (önceden tercih yapmış ya da atanmışlar için) şifremi unuttum seçeneğine tıklayın.
  Mail adresinize gelen yeni şifre ile birlikte sorunsuz giriş yapabilmeniz gerekir.

   1. telefonla aradım sistemde hata varmıs gun ıcerisinde tekrar deneyınce oluyo sureklı denemek lazımmıs

    1. Ben de telefonla aradım saçma salak açıklama yapıyorlar gün içinde tekrar deniyorum da oturup başına saatlerce uğraşamayız ki bende hala olmadı bakalım hayırlısı

  1. arkadaşlar aynı hatayı ben de veriyordu ben de yökü aradım aynı şeyleri bana da söylediler. ama bi alakası yok o gereksizlerin söyledikleriyle. tüm harfleri büyük yazın örneğin: ali değil de ALİ yazın sorun ortadan kalkıyor

 12. bence yökün sayfası da tercih sayfası da çökmüş olabilir, zira hiçbiri açılmıyor bende :/

 13. tekrardan uye olmamız gerekiyor mu? ben daha once oyp ile atanmıştım.şifrem hatalı diyor. şifremi unuttum kısmında da kayıt yok diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu