GündemSlayt Haber

ÖYP 2014 Aralık Alımları Kadroları Açıklandı!

26/12/2014 tarihinde ilan edilen 1250 ÖYP araştırma görevlisi kadrosuna tercih işlemleri 30/12/2014 (Saat:14:00) – 05/01/2015 (Saat:17:30) tarihleri arasında YÖK Başkanlığımız resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

ÖYP Kadrolarına BURADAN bakabilirsiniz.

blank ÖYP Puan Hesaplaması Değişti! 

Açıklamalara BURADAN Ulaşabilirsiniz.

Alımlara ait 2014 Aralık Kılavuzuna da BURADAN ulaşabilirsiniz.

blank ÖYP Puan Hesaplama

 

blank Tüm ÖYP Puanları Excel Sıralı

 

blank ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı

İlgili Makaleler

12 Yorum

 1. Merhaba
  Genel olarak öyp programında biyomedikal mühendisliğine ayrılan kontenjan sayısını öğrenebilir miyim.
  Teşekkür ederim.

 2. Merhaba ben yeni mezun oldum İç mimarlık bölümünden ÖYP ye başvurabilecek miyim? Yüksek lisans içinde başvuru yapacağım kasımdaki ALES sınavına girdikten sonra. Başvuru zamanları ne zaman ve nereden yapılacak bir bilgi verebilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

 3. TIBBI GENETİKTE YÜKSEK LİSANS YAPAN BİRİ TIBBI BİYOLOJİYE BAŞVURABİLİR Mİ ŞARTLARDA SADECE TIBBI BİYOLOJİ DE YÜKSEK LİSANS YAPIYOR OLMAK YAZIYOR AMA

 4. kadro açılmz diye ümidimi kestim tecili bozdum şubatta askere gidecem başvuru yapamam değil mi

 5. yahu arkadaş bu biyofizik ilanında hepsimi y.lisans yapmış olmak diye çıkılır… YAPIYOR OLMAK NERDE KALDI ….

 6. kapanma noktasına gelmiş, öğrencilerin tercih etmediği, kontenjanları boş kalan bölümlere boş yere kadro veriliyor. bu kafayla bir yere varamayız. halen daha fen edebiyatlara kadro veriliyor. orman fakültelerine kadro veriliyor. kaynakları boşa heba ediyorsunuz.

 7. ÖYP ilanlarında … ANABİLİM DALI YÜKSEK LİSANS YAPIYOR VEYA YAPMIŞ OLMAK şartının arandığı ilanlara ilişkin olarak, yüksek lisansta 4. yılında olanlar tercih yapabilir mi, bu bir sıkıntı doğurur mu, güvenilir bilgiye nasıl erişebiliriz? 3 yılda yüksek lisansınız bitmemiş diye ilk defa tercih yapacaklar için sıkıntı oluşur mu? Acil yardımcı olun lütfen. Teşekkürler.

 8. Birkaç tane Mütercim-Tercümanlık ilanı var, şartı Mütercim-Tercümanlık Bölümü mezunu olmak!!! İyi de hangi Mütercim-Tercümanlık? Dalga mı geçiyorsunuz yahu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu