Akademik Personel | 20 Haziran 2018, Çarşamba

ÖSYM Başkanı’nın Görevi 29 Mart’ta Sona Erecek

ÖSYM Başkanı’nın Görevi 29 Mart’ta Sona Erecek
       

YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu (YÖK) dün ÖSYM başkanlığı için isim belirlemek üzere toplantı yaptı. Toplantıda, görev süresi 29 Mart’ta sona erecek olan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir’in yerine atanacak 3 ismin kararlaştırılması bekleniyordu. Ancak toplantıda rektör adaylarının belirlenmesi süresinin uzaması nedeniyle ÖSYM başkan adaylarının isimleri gündeme gelmedi.

Bu yıl ilk kez YÖK Genel Kurulu tarafından belirlenecek olan ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın onayına sunulacak 3 ismin bir sonraki genel kurulda ele alınması bekleniyor. İsimler belirlendikten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kişilerden birini ÖSYM Başkanı olarak atayacak.

Toplantıda 9 üniversitede rektörlük için Erdoğan’a gönderilecek isimler belirlendi. Afyon Kocatepe, Çanakkale Onsekiz Mart, Kütahya Dumlupınar, Mardin Artuklu ve Uludağ üniversitelerinde rektörlük seçimleri yapıldı. Milletvekili aday adaylığı için rektörleri istifa eden Türk Hava Kurumu, Karabük, Şırnak ve Muş Alparslan üniversiteleri için de seçimlerle rektör isimleri belirlendi. Üniversitelerin belirlediği 6’şar isim 3’e indirilip Erdoğan’ın onayına sunulmaya hazır hale getirildi.

Kaynak: Hürriyet

 

       

BENZER HABERLER