Kültür-Sanat

Oscar Adayları !f İstanbul’da

Aralarında ‘Sınırsızlar Kulübü’, ‘Büyük Usta’ ve ‘Rüzgar Yükseliyor’un da bulunduğu Oscar adayı 5 film, Türkiye’de ilk kez !f İstanbul kapsamında gösterilecek.

Oscar ödüllerinde toplam 11 adaylık kazanan beş film, Türkiye ‘de ilk kez 13 Şubat’ta başlayacak !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali kapsamında seyirciyle buluşacak. En iyi film, senaryo ve erkek oyuncu (Matthew McConaughey) dahil beş Oscar adaylığı bulunan ‘Sınırsızlar Kulübü/ Dallas Buyers Club’, Digiturk Galalaları bölümünde gösterilecek ve festivalin açılış filmi olacak. Digiturk Galaları’nda gösterilecek bir diğer film görüntü yönetmeni ve kostüm adaylığı bulunan Wong Kar-Wai filmi ‘The Grandmaster/Büyük Usta’.

Animasyon dalında Oscar adayı olan Hayao Miyazaki’nin sinemaya vedası olacağını söylediği ‘The Wind Rises/ Rüzgâr Yükseliyor’ın yanı sıra Oscar adayı iki belgesel de !f programında: Zachary Heinzerling’nin boks gibi şiddet içerikli bir sporu, son derece artistik biçimde resim sanatına yansıttığı ‘Cutie and the Boxer/Genç Kız ve Boksör’ ve Jehane Noujaim’in Mısır’da yaşanan olayları bir grup aktivist üzerinden anlattığı ‘The Square/Meydan’. İş Bankası Maximum Kart partnerliğinde ve Mars Cinema Group ortaklığında düzenlenen 13. !f İstanbul, 13-23 Şubat tarihlerinde İstanbul, 27 Şubat-2 Mart tarihlerinde ise Ankara ve İzmir’de gerçekleşecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu