Akademik Personel | 19 Haziran 2018, Salı

Online YDS Kursu Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Online YDS Kursu Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?
       

Online YDS kursları hakkında araştırma yapmadan önce, kendi İngilizce seviyenizi iyi bilmeniz gerekiyor.  Çünkü temel ve orta düzeyde İngilizce bilgisi olmayan bireyler maalesef online YDS kurslarından yeterli verimi alamıyorlar. Böylelikle hem zamanlarını hem de paralarını israf etmiş oluyorlar.

Eğer seviyeniz yeterliyse, online kursları araştırırken mutlaka hepsinin demo kayıtlarını izlemelisiniz. Böylelikle hangisinin anlatımının size en uygun olduğunu görme fırsatınız olacaktır. Elbette, bazı kurslar çok kaliteli bir demo kaydı hazırlamış olmasına rağmen, eğitimlerini aynı düzeyde veremeyebilirler. Bunun için, beğendiğiniz online YDS kursları hakkında daha önce katılanların tarafsız yorumlarını mutlaka okumalısınız. Ancak pek çok online kurs hocalarının, nickname kullanarak farklı platform ve forumlarda kendi kursları hakkında iyi yorumlar yaptığını bilmeniz gerekir. İşte bu yüzden etrafınızda daha önce bu kurslara katılmış tanıdıklarınız varsa, onlardan yorum almanız en doğrusu olacaktır.

Ayrıca online YDS kurslarını araştırırken, konuları yüzeysel mi yoksa gerekli ayrıntılara inerek mi anlattıklarına dikkat etmeniz gerekir. Özellikle soru çözümleri çok önemlidir. Kaliteli bir İngilizce Öğretmeni bütünüyle doğru şıkka odaklanmaktansa; diğer şıkların neden yanlış olduğuna da açıklık getirmelidir. Araştırma yaparken buna çok dikkat etmelisiniz. Maalesef online YDS kurslarında, konuların yüzeysel anlatıldığı ve yeterince derinliğe inilmediği yönünde şikayetler olmaktadır.

Bazı online YDS kursları, deneme dersleri yapmaktadır. Bu derslere katılmanız sizlere en gerçekçi fırsatı sunacaktır. Bizzat hocaları kendiniz görüp değerlendirme imkanınız olacaktır.

Deneme dersi yapmayan kurslarla iletişime geçerek, kaydolmadan önce 1-2 gün derslere katılıp öyle karar verme imkanınız olup olmadığını sorabilirsiniz. Pek çoğu sizi kırmayacaktır.

Online YDS kurslarındaki İngilizce Öğretmenlerinin iyi olup olmadığını araştırırken, toplamda kaç saat ders verdiklerini de mutlaka öğrenmelisiniz.  Herhangi bir kurs toplamda 145 saat ders veriyorken diğerinin 90 saat ders vermesi oldukça önemli bir farktır. Ve bu fark ister istemez fiyatlara da yansıyacaktır.

Elbette online kursun size sunacağı kaynakların ve soruların hem nitelikleri hem de nicelikleri çok önemlidir. Kendini ispatlamış kaynakları kullanan kursları seçmenizde sizler için yarar vardır.

Online YDS kurslarındaki İngilizce Öğretmenleri’nin alan bilgisi dışında, sizlere sunacağı teknik detaylar da çok önemlidir. Ne kadar kaliteli bir İngilizce öğretmeni olursa olsun, yayını sürekli kesilen, sesi mikrofondan duyulmayan, görüntü kalitesi düşük olan bir derste, sizler için ne kadar verimli olabilir? Ya da sırf kalabalıktan ötürü öğrencilerin sorularını görmezden gelindiği bir ortam sizlere ne verebilir?

Sizin de bu konuda tavsiyeleriniz varsa, aşağıya yorum bırakarak paylaşabilirsiniz.

Görsel kaynak: depositphotos.com

       

BENZER HABERLER