Manşet Haber

Ondokuz Mayıs Üniversitesi 2014-2015 Yüksek Lisans ve Doktora İlanı

Başvuru Şekli

Lisansüstü programlara başvurular, ilanda belirtilen başvuru süresi içerisinde ve istenilen belgelerle birlikte enstitü müdürlüklerine yapılır. Başvuru şartlarına uygun olmayan veya eksik belge ile yapılan müracaatlar kabul edilmez.

Başvurularda istenen belgelerin aslı veya ilgili enstitü tarafından onaylı örneği kabul edilir. Askerlik durumu ve adli sicil kaydına ilişkin olarak ise adayın beyanına dayanılarak işlem yapılır.

Adaylar, https://ubs.omu.edu.tr/Ogrenci/Ogr0207/Default.aspx?lang=tr-TR adresinden ulaşacakları başvuru formuna kendilerine ait bilgileri girip, “Ön  kayıt Başvurumu Kaydet” butonuyla online başvuruyu tamamlayarak aday numarası almalıdırlar. Alacakları çıktı ve diğer belgelerle birlikte ilgili enstitü müdürlüklerine elden ya da posta yolu ile başvurmaları gerekmektedir.

Adaylardan başvuru ücreti alınmayacaktır. Adaylar aynı enstitüde Tezli Yüksek Lisans/Doktora programlarından sadece bir alana başvuru yapabilirler.

 

Sosyal Bilimler Enstitüsü

KONTENJANLAR İÇİN TIKLAYINIZ

 
 
 
blank Yüksek Lisans ve Doktora İlanları 2014-2015

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhabalar
    Marmara uluslararası İlahiyat Fakültesi son sınıf öğrencisiyim. Omü İlahiyat Fakültesinde yüksek lisans için yabancı kontenjandan başvurmak istiyorum. Bu konuda 2016 yılı için kontenjan sayısını ve başvuru tarihlerini öğrenebilir miyim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu