Akademik Personel | 20 Aralık 2020, Pazar

Önde Gelen Tıp Okullarından St. George’s Üniversitesi İstanbul’a Geliyor!

Önde Gelen Tıp Okullarından St. George’s Üniversitesi İstanbul’a Geliyor!
       

St. George’s Üniversitesi İstanbul’da Öğrencilerle Buluşacak!

Amerika’ya son 5 yılda en çok doktor kadrosu sağlayan ve eğitim programlarının tamamı Amerika, İngiltere, Kanada, Türkiye’de tanınan St. George’s Üniversitesi, öğrencilere tıp ve veterinerlik fakültelerinde, hazırlık ve ileri seviye eğitim imkanları sunuyor.

Karayipler’deki Grenada adasının önde gelen tıp okullarından St. George’s Üniversitesi, 5 Aralık Cumartesi günü saat 10:30’da Harbiye Hilton Otel’de öğrencilerle buluşacak.

Ücretsiz davetiyenizi Almak İçin TIKLAYIN
ABD’ye en çok doktor yerleştiren tıp fakültesi

Yalnızca 2015 yılında 830 mezunu ABD’de doktorluk hayatlarına başlamış olan St. George’s Universitesi, son 5 yılda ABD’ye en fazla doktor kazandırmış üniversitedir. Mezunları bugün itibariyle içinde ABD, İngiltere, Kanada ve Türkiye’nin de bulunduğu 50’den fazla ülkede mesleklerini icra etmektedir.

ABD tıp lisans sınavında da (United States Medical Licensing Examination – USMLE) çok yüksek bir başarı oranına sahip olan St. George’s Universitesi’nin 2014 yılında USMLE Step 1 başarı oranı 96%’dır.

St. George’s Üniversitesi ayrıca ABD Tıp Okullarına transfer ortalamasında da başı çekmektedir.

 

Etkinliğe özel burs fırsatları!

Mezun Group’un düzenlediği etkinlikte öğrenciler eğitim fırsatlarının yanı sıra burs imkanlarından faydalanma fırsatına sahip olacaklar. Mezun Başvuru Destek Merkezi aracılığıyla başvuran ve kayıt yaptıran ilk 5 öğrenci 1000$ eğitim desteğine hak kazanacak.

St. George’s Üniversitesi, aynı kalitede eğitim sunan diğer ABD tıp okullarına karşı daha uygun bir bütçe ihtiyacı sağlıyor olmasının yanında akademik başarı gösteren ev ihtiyaç sahibi öğrencilerine de kısmi burs imkanları sunmaktadır. Ayrıca öğrenciler etkinlikte üniversitenin, doğa harikası kampüsü, kaliteli eğitimi ve mezuniyet sonrası imkanları hakkında bilgi alabilecek.

250 milyon $’ın üstünde değere sahip olan ileri teknoloji kampüsü ile St. George’s Üniversitesi 140’tan fazla ülkeden öğrenciyi ve 1700 fakülte üyesi’ni bünyesinde barındırıyor. Kalacak yer konusunda bekar, evli veya çocuklu olunmasına göre pek çok seçenek sunan St. George’s Üniversitesi, son derece güvenlikampüslerinde yaşam standartlarını oldukça yüksek seviyede tutuyor. Ayrıca üniversite, akademik kadrosu, mevcut öğrencileri ve mezunlarıyla görüşmeler ve seminerler düzenleyerek öğrencilerini eğitim süreçleri hakkında sürekli olarak bilgilendiriyor.

Ücretsiz davetiyenizi Almak İçin TIKLAYIN

İngiltere’de 1 yıl eğitim hakkı!

İngiltere’de bulunan Northumbria Üniversitesi ve St. George’s Üniversitesi’nin iş birliği sayesinde ortaya çıkan Keith B. Taylor Global Scholars Programı ile Tıp MD programını seçen öğrencilere eğitimlerinin bir yılını New Castle’da gerçekleştirme imkanı sağlanıyor. Yıl boyunca İngiltere kültürünü tanıma ve o kültüre alışma şansı dışındaki her şey eğitim kalitesi, müfredat, akademik takvim, servisler, ücretler ve kampüs hayatı tamamen aynı.

Öğrenciler son iki yıllarında farklı ülkelerde eğitim alabilecekler

5 akademik yıldan oluşan 4 yıllık programda öğrenciler; ilk iki yılını Grenada’da (Öğrenci Keith B. Taylor Global Scholars‘a dahil ise bir yılı İngiltere New Castle’da bulunan Northumbria Üniversitesi’nde) tamamlayacak ve son 2 yılını ABD, İngiltere, Kanada ve Grenada’da bulunan 70’ten fazla anlaşmalı hastanede, ro

tasyon içinde devam edebilecekler.

Yüksek lisans eğitim programları

St. Geourge’s Üniversitesi tıp (MD) ve veterinerlik programları dışında yüksek lisans alanında Kamu Sağlığı Master’ı (MSc – masters of public health) ve MBA programları da sunmaktadır.

Mezun.com’da tıp bölümü açılıyor!

Birçok eğitim alanında öğrencilerine kapsamlı bilgi veren Mezun.com, artık sitesinde tıp bölümüne de yer verecek. Mezun.com, hem yurtdışında tıp okumuş kişilerle hem de Türkiye’deki tıp fakültelerinin dekanları ve bölüm başkanlarıyla çekilen videoları paylaşacak. Öğrenciler bu bölümden eğitim seçenekleri hakkında güncel bilgi alabilecekler.

Etkinlik kayıt formuna mezun.com’dan ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz davetiyenizi Almak İçin TIKLAYIN

St. George’s Üniversitesi Hakkında: 1976 yılında bağımsız bir tıp okulu olarak kurulan St. George’s Üniversitesi, uluslararası eğitimde en başarılı okullar arasına girerek Karayipler, Grenada adasında 140 farklı ülkeden öğrenciyi barındıran bir eğitim kurumu haline gelmiştir. Üniversite, doktor, veteriner, bilim adamı ve kamu sağlığı profesyonelleri alanında 14.000’den fazla mezun vermiştir.

Mezun.com hakkında: 1999 yılında Amerika’da eğitim ve yaşama dair kapsamlı bilgiler sunmak amacıyla kurulan Mezun.com, ilk bir yılın sonunda Türkiye’den 50 bin, Amerika’dan ise 5 bin üyeye ulaşarak gerçek bir eğitim ve yaşam rehberi olma yolunda önemli bir başarı elde etti. Amerika’da eğitim ile ilgili detaylı bilgilerden, kültür şokunu azaltacak ipuçlarına; TOEFL gibi sınavlar hakkında ayrıntılı bilgilerden, Amerikan vizeleri ile ilgili bilinmesi gerekenlere; dil okullarından, burslara kadar kapsamlı bir içerik sunan Mezun.com, zamanla Amerika’daki Türkleri de bir araya getiren bir iletişim platformu haline dönüştü. Merkezi Amerika’da bulunan ve 10 yılın sonunda 550.000 üyeye ulaşan Mezun.com’ un forum bölümünde 80.000’den fazla kişi Amerika’da eğitim alan Türkler ile bilgi alışverişinde bulunuyor.

       

Kolay Hobiler