Akademik Personel | 17 Haziran 2021, Perşembe

Öğretim Elemanı Atama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

1 Mart 2020
Öğretim Elemanı Atama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı
       

Resmi gazetede 1 Mart 2020 tarihinde yayımlanan ilanda “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” üzerinde değişiklik yapılacağı belirtildi.

9 Kasım 2018 tarihinde yayımlanmış olan yönetmeliğin “Tezsiz yüksek lisans mezunlarının öğretim görevlisi kadrolarına başvuruları” başlığında 3 Ekim 2019 tarihinde yayımlanan ilan ile Geçici Madde 2 eklenmişti.

Bu madde ile Tezsiz yüksek lisans mezunları meslek yükseokullarının en az tezli yüksek lisans mezunu olmak şartı arayan Öğretim Görevlisi kadroları için üç yıl süreliğine atamaları yapılmaktaydı. Bu kapsamda atananların atandıkları süre içerisinde alanlarıyla ilgili tezli yüksek lisans programlarını tamamlamaları şartı getirilmiş, bu süre içinde tezli yüksek lisans programlarını tamamlamayanların ise yeniden atamaları yapılmayacaktı.

Mart ayının 1’inde yayımlanan yönetmelik değişikliği ile birlikte geçici 2. madde kaldırılmış ve “Tezsiz yüksek lisans mezunlarının atamalarına ilişkin geçiş hükmü” başlığı altında Geçici Madde 3 eklenmiştir.

Değişiklik ile İlgili Detaylı Bilgi

Eski İlan

 

Yeni İlan

 

       

Kolay Hobiler