Akademik Personel | 25 Mayıs 2019, Cumartesi

Öğrenciler ve Öğretmenler Eğitimi Karikatürize Ettiler

20 Aralık 2014
Öğrenciler ve Öğretmenler Eğitimi Karikatürize Ettiler
       

MEB tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen EBA Çizgi 1. Karikatür Yarışması’nda değerlendirmeye alınan 3 bin 200 eser arasından ödüle layık görülenler belirlendi.

Eğitimde FATİH Projesi kapsamında projeye içerik sağlanması, öğrencilerin görsel sanatlara duyarlılığının geliştirilmesi amacıyla daha önce yapılan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Kadraj Fotoğraf Yarışması ile başlayan EBA yarışmalarına bir yenisi daha eklendi.

Bu yılın ağustos ayında yarışma duyurusuna çıkılan EBA Çizgi 1. Karikatür Yarışmasında başvurular, 10 Aralık 2014’te sona erdi.

Yarışmaya “Öğrenci Gözüyle Eğitim” kategorisinde 2 bin 851, “Öğretmen Gözüyle Eğitim” kategorisinde de 349 olmak üzere toplam 3 bin 200 eser değerlendirmeye alındı.

16 Aralık 2014’te toplanan Seçici Kurul üyeleri Aşkın Ayrancıoğlu, Eray Özbek, Sadık Pala, İsmail Sert ve Emre Yılmaz yaptıkları değerlendirme sonucu “Öğretmen Gözüyle Eğitim” kategorisinde 30 eseri sergilemeye, 3 eseri ödüle, 1 eseri de Cevat Ülger Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Öğretmen kategorisinde yarışmaya Balıkesir’den katılan Mehmet Zeber Birinci, Gülcan Çilingiroğlu Aksakal ikinci, Bursa’dan katılan Ahmet Aykanat da üçüncü oldu. İstanbul’dan Hakan Sümer de Cevat Ülger Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Öğrenci kategorisinde ise İstanbul’dan Kuzey Dönmez birinci, Gazantep’ten Yeliz Kargıner ise ikinci oldu.

Kaynak: Hürriyet
 

       

BENZER HABERLER