Akademik Personel | 26 Ocak 2021, Salı

Muş Alparslan Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

29 Eylül 2018
Muş Alparslan Üniversitesi Akademik Kadro İlanı
       

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemize aşağıda unvanı, derecesi ve nitelikleri belirtilen kadrolara; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddeleri ile bu Kanuna dayanılarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yayınlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz Öğretim Üyesi kadrolarına yükseltilme ve atanma yönergesi kriterlerini sağlamış olmak koşuluyla öğretim üyesi alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

Detaylı bilgi Üniversitemizin www.alparslan.edu.tr adresinde mevcuttur. Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gündür.

 

Bölüm ABD/Program Unvan Adet Derece Açıklama
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Tarih Eskiçağ Tarihi Dr. Öğr. Üyesi 1 4 Eskiçağ Tarihi alanında doktora yapmış olmak.
Kürt Dili ve Edebiyatı Kürt Dili ve Edebiyatı Dr. Öğr. Üyesi 1 3
UYGULAMALI BİLİMLER FAKÜLTESİ
Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Yem bitkileri konusunda çalışmalar yapmış olmak.
SAĞLIK YÜKSEKOKULU
Sağlık Yönetimi Hastane İşletmeciliği Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Sağlık çalışanlarının iş yükü fazlalığı konusunda çalışmış olmak.
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU
Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Spor Yönetimi ve Rekreasyon alanında doktora yapmış olmak.
BULANIK MESLEK YÜKSEKOKULU
Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Çocuk Gelişimi Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Okul Öncesi Eğitimi veya Çocuk Gelişimi alanında doktora yapmış olmak.

 

 

TÜM AKADEMİK İLANLAR İÇİN Tıklayınız

 

 

       

Kolay Hobiler