Akademik Personel | 26 Ocak 2021, Salı

More Than Reading YDS, YÖKDİL, YÖKDİL Okuma Kitabı

2 Ekim 2018
More Than Reading YDS, YÖKDİL, YÖKDİL Okuma Kitabı
       

Remzi Hoca More Than Reading kitabı, YDS, YÖKDİL, YKS , PROFICIENCY, TOEFL ve IELTS gibi ulusal ve uluslararası sınavlar için okuma, çeviri ve kelime becerilerini geliştirmek isteyenler için hazırlanmış bir kitap serisinin ilk kitabıdır. Bu kitap ilk seviye olduğu için okuma çalışmalarına yeni başlayanları düşünerek basitleştirilmiş ve orta seviye metinleri içerir.

 

Her metnin cümle cümle çeviri yardımcı kitap ile sunuldu.

More Than Reading 1, okuma parçalarını içeren ana kitap ve bu metinlerin cümle cümle çeviri ve kelime, collocation ve preposition kullanımlarının verildiği yardımcı kitap olmak üzere iki kitaptan oluşmaktadır.

 

More Than Reading tüm alanlardan metinler içeren her yönüyle dolu dolu bir kitap.

Kitap, sosyal bilimler, fen ve sağlık bilimleri alanlarında farklı konularda seçilmiş 100 adet okuma metni içermektedir. Her okuma metni sonunda okuma-anlama becerilerinin her alanında sizi geliştirmek üzere hazırlanmış 15 okuma-anlama sorusu olmak üzere toplam 1500 okuma-anlama sorusu içermektedir.

Bu soru tipleri şu şekildedir:

*main idea,

*supporting idea,

*inference,

*tone & style,

*true-false,title,

*vocabulary ve

*reference.

 

More Than Reading kitabında her 10 metin bir bölümü oluşturmaktadır. Her bölüm sonunda bölümü oluşturan metinlerde geçen kelime ve gramer yapılarından hazırlanmış 100 adet kelime ve yapı sorusu içermektedir. Kitapta toplam 1000 kelime ve yapı sorusu bulunmaktadır.

 

Rh More Than ReadingaAna kitaba ek yardımcı kitap ile birlikte sunulmuştur.

Ana kitapta bulunan okuma metinlerinin çeviri ve kelime açısından ana kitaptan bağımsız olarak daha detaylı çalışılabilmesi için metin çevirileri ve kelimeler ayrıca supplementary kitabında verilmiştir.More Than Reading Supplementary kitabı her çevirilerinizi geliştirebilmeniz için tüm metinlerin cümle cümle çevirilerini içermektedir. Ayrıca, her metinde geçen kelimele, collocation ve preposition kullanımları verilmiştir.

 

More Than Reading kitabımızın kullanıcıları kitaplarında bulunan online erişim kodu ile www.remzihoca.com üzerinde kendileri için hazırlanan uygulamaları kullanabilirler. Wordy uygulamasında tüm metinlerde geçen kelimeleri ve bu kelimlerin collocation ve preposition kullanımlarını çalışarak hem kelime becerilerinizi geliştirip hem de kelimelerinizi kontrol altında tutabilirsiniz.

 

Online Okuma uygulaması üzerinde verilen çalışmaları yaparak okuma-anlama konusunda kendinizi geliştirebilir, bu metinlerin kelimelerini de kitabınızda verilen kelimelere dahil ederek Wordy uygulamasında çalışabilirsiniz.

 

Kitap kullanıcıları, sitemizde bulunan YDS, YÖKDİL, YKS-DİL gibi akademik dil sınavlarına yönelik oluşturulmuş RH Sözlük’ü kullanarak, bilmedikleri kelimelerin anlamı ve bunun yanında kelime hakkında bilinmesi gereken birçok detaya erişebilirler.

 

YDS’ye hazırlananlar YDS Hazırlık kitabı olarak kullanabilir mi?

YDS Hazırlık kitabı More Than Reading YDS’ye hazırlanan adaylar için bire bir uygun bir kitaptır. YDS hazırlık aşamasında adayların kendilerini okuma-anlama sorularında geliştirmelerini sağlar.

 

More Than Reading YÖKDİL okuma kitabı olarak kullanılabilir mi?

Rh More Than Reading kitab’nın içerdiği okuma metinleri sağlık, sosyal ve fen olmak üzere üç alandan oluşmaktadır. Bu yüzden YÖKDİL sınavına hazırlanan bir aday More Than Reading kitabıyla YÖKDİL sınavına hazırlanabilir.

 

YKS-DİL öğrencisiyim Rh More Than Reading kitabını alabilir miyim?

Evet, alabilirsiniz. More Than Reading kitabı üç seviyeden oluşan serinin ilk kitabıdır ve başlangıç – orta seviye metinler içermektedir. Bu yüzden YKS-DİL adayları Rh More Than Reading Kitabını YKS-DİL Hazırlık kitabı olarak kullanabilirler.

 

Diğer yabancı dil sınavlarına hazırlanıyorum More Than Reading uygun mudur?

PROFICIENCY, TOEFL ve IELTS gibi akademik sınavlara hazırlanan adaylar için uygun bir kitaptır. Bu sınavlara hazırlanan adaylar Rh More Than Reading kitabını hazırlık kitabı olarak kullanabilirler.

 

Rh More Than Reading Satın Almak için;  TIKLAYINIZ

 

 

       

Kolay Hobiler