Akademik Personel | 21 Ekim 2021, Perşembe

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Akademik Personel Alacak

26 Aralık 2016
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Akademik Personel Alacak
       

MİMAR SINAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NDEN

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesi ile Öğretim Üyesine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği Esaslarına göre alınacak öğretim üyesi kadro ilanlarına ait başvuru belgeleri www.msgsu.edu.tr internet adresinin personel/ilgili mevzuat kısmında yer almaktadır. Yurtdışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır. Başvuru süresi, bu ilanın yayımı tarihinden itibaren 15 gün olup. son başvuru tarihi tatile denk geldiği takdirde bir sonraki mesai saati bitimine kadar başvuru yapılabilecektir. Kadro dereceleri ve sınava ilişkin diğer tamamlayıcı bilgiler ilgili birimlerden öğrenilecektir.

Duyurulur.

blank Tüm Akademik İlanlar ve Kamu İlanları

FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ

ANABİBİLİM/ANASANAT DALI UNVANI ADET AÇIKLAMALAR

Sistematik Felsefe ve Mantık Doc. 1 Bilim Tarihi ve Felsefesi. Bilgi Kuramı. Analitik Felsefe konularında çalışmış ve yayın yapmış olmak.

Yeni Türk Dili Doç.1 Eski Türkiye Türkçesi ve Klasik Osmanlı Türkçesi dönemine ait metinler üzerinde yayınları bulunmak, dil-kültür konusunda araştırmalar yapmış olmak.

Genel FizikYrd. Doç.1 Fotonik ve ultra-soğuk atomik sistemlerde yapay ayar alanlarının çok-parcacık fiziğine etkileri konusunda çalışmaları olmak.

MİMARLIK FAKÜLTESİ

BÖLÜMÜ UNVANI ADET AÇIKLAMALAR

Bina Bilgisi Doç. 1 Mimar kökenli olmak, Yapısal çevre-insan davranışı ile “yaşlı yaşam ortamları” konularında çalışmaları olmak. Kent morfolojisi ve yapı tipleri konusunda araştırma ve yayınları olmak. Mekan, ic mekan organizasyonu konularında teori ve uygulama alanında en az 10 yıl eğitim tecrübesi olmak. Mimari Proje Atölyesi deneyimine sahip olmak.

Bina Bilgisi Doç. 1 Mimar kökenli olmak, Mimari Tasarım alanında doğal çevre-tasarım ilişkisi konularında çalışmaları olmak. Bina Bilgisi alanında en az 10 yıl teori ve uygulama dersi vermiş olmak, Mimari Proje Atölyesinde öğretim üyeliği deneyimine sahip olmak.

       

Kolay Hobiler