Akademik Personel | 16 Haziran 2021, Çarşamba

Mersin Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak

24 Haziran 2016
Resim bulunamadı
       

MERSİN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NDEN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve ilgili yönetmelik uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.

Başvurular “Mersin Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri”ne göre değerlendirilecektir. Başvuru önkoşullarını sağlamayan adayların dilekçeleri dikkate alınmayacaktır. (Bakınız: http://www.mersin.edu.tr/bulut/birim_1380/Akademik_Yukseltilme_ve_Atanma_Olcutleri/AKD_ATAMA_VE_YUK_OLCUTLERI.doc) Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür.

Profesör ve Doçent kadrosu daimi statüde olup, Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gereklidir.

Başvuruda istenilen belgeler (http://www.mersin.edu.tr/idari/personel-daire-baskanligi/pano/ilan_Basvuru_Evraklari) adresinde bulunan “İlan Başvuru Evrakları” başlığı altında yer almaktadır. Bu belgelerin Profesörlük için 6 (Altı) takım, Doçentlik için 4 (Dört) takım ve Yardımcı Doçentlik için 4 (Dört) takım olarak hazırlanması; ayrıca http://apbs.mersin.edu.tr/auth/login adresinden alınacak türkçe özgeçmişin de eklenerek Profesör ve Doçent kadrosu için Personel Daire Başkanlığına, Yardımcı Doçent kadrosu için ise ilgili Fakülte Dekanlıklarına ve Yüksekokul Müdürlüklerine şahsen başvurulması gerekmektedir.

Posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

blank Tüm Akademik İlanlar ve Kamu İlanları
BİRİM BÖLÜM ANABİLİM DALI UNVAN DERECE ADET ARANAN NİTELİK
Denizcilik Fakültesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Yrd. Doç. 1 1
Devlet Konservatuvarı Müzik Piyano Yrd. Doç. 3 1 Müzik anabilim dalında doktora yapmış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Ağız, Diş Ve Çene Radyolojisi Yrd. Doç. 3 1 Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi alanında uzmanlık belgesine sahip olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Endodonti Yrd. Doç. 4 1 Endodonti alanında uzmanlık belgesine sahip olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Periodontoloji Yrd. Doç. 4 1 Periodontoloji alanında uzmanlık belgesine sahip olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Protetik Diş Tedavisi Yrd. Doç. 3 1 Protetik Diş Tedavisi anabilim dalında doktora yapmış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Restoratif Diş Tedavisi Yrd. Doç. 3 1 Restoratif Diş Tedavisi anabilim dalında doktora yapmış olmak.
Eğitim Fakültesi İlköğretim Sınıf Eğitimi Yrd. Doç. 1 1 İlköğretim anabilim dalında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.
Eğitim Fakültesi İlköğretim Sınıf Eğitimi Yrd. Doç. 3 1 Fen Bilgisi anabilim dalında yüksek lisans ve İlköğretim anabilim dalında doktora yapmış olmak.
Eğitim Fakültesi İlköğretim Fen Bilgisi Eğitimi Yrd. Doç. 1 1 İlköğretim anabilim dalında doktora yapmış olmak.
Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Türkçe Eğitimi Yrd. Doç. 3 1 Dilbilim anabilim dalında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Biyoteknoloji Biyoteknoloji Profesör 1 1
Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Fizik Profesör 1 1 Fizik bilim alanında doçent ünvanı almış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili Ve Edebiyatı İngiliz Dili Ve Edebiyatı Doçent 2 1 Dilbilim anabilim dalında doktora yapmış olmak ve Dilbilimi bilim dalında doçent ünvanı almış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Psikoloji Doçent 2 1 Klinik Psikoloji bilim dalında doçent ünvanı almış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Matematik Yrd. Doç. 4 1 Matematik anabilim dalında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Sosyoloji Doçent 3 1 Sosyoloji bilim alanında doçent ünvanı almış olmak.
Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği Harita Mühendisliği Profesör 1 1
Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Çevre Mühendisliği Yrd. Doç. 3 1 Çevre Mühendisliği Anabilim dalında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler Ve Teknikler Anestezi Yrd. Doç. 1 1 Fizyoloji Anabilim dalında doktora yapmış olmak.
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler Ve Teknikler Tıbbi Laboratuar Teknikleri Yrd. Doç. 3 1 Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim dalında doktora yapmış olmak.
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler Ve Teknikler Perfüzyon Teknikleri Yrd. Doç. 3 1
Su Ürünleri Fakültesi Avlama Ve İşleme Teknolojisi Avlama Ve İşleme Teknolojisi Doçent 3 1 Su Ürünleri bilim dalında doçent ünvanı almış olmak.
Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Gıda İşleme Gıda Teknolojisi Yrd. Doç. 1 1
Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Makine Ve Metal Teknolojileri Makine Yrd. Doç. 1 1
Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Mimarlık Ve Şehir Planlama Harita Ve Kadastro Yrd. Doç. 1 1 Jeoloji Mühendisliği anabilim dalında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.
Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Ulaştırma Hizmetleri Ulaştırma Ve Trafik Hizmetleri Yrd. Doç. 1 1 İnşaat Mühendisliği anabilim dalında doktora yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi T ıp Bilimleri Göz Hastalıkları Profesör 1 1
Tıp Fakültesi Cerrahi T ıp Bilimleri Tıbbi Patoloji Doçent 1 1
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Profesör 1 1
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Acil Tıp Doçent 3 2
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri İç Hastalıkları Doçent 1 2
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Radyoloji Doçent 1 1
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Tıbbi Biyoloji Doçent 1 1 Tıbbi Biyoloji bilim alanında doçent ünvanı almış olmak.
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Tıbbi Mikrobiyoloji Doçent 2 1
Turizm Fakültesi Rekreasyon Yönetimi Rekreasyon Yönetimi Doçent 2 1
       

Kolay Hobiler