Akademik Personel | 17 Haziran 2021, Perşembe

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyesi İlanı

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyesi İlanı
       

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörlüğünden:

 

Üniversitemizin çeşitli birimlerine, 2547 Sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri Hakkında Yönergesine göre aşağıda belirtilen anabilim dallarına öğretim üyesi alınacaktır. Başvuracak adaylar;

Profesör kadroları için, başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş ve yayın listesi, Doçentlik Belgesi, Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını kapsayan eserlerden 6 (altı) adet dosyayı ekleyerek Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına;

İlana müracaat edecek adayların ilanın yayınlandığı tarihi takip eden 15 (onbeş) gün içerisinde müracaat etmeleri gerekmektedir.

Postada meydana gelecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri Hakkında Yönergesi, Yayın dosyası tanzim listesi ve özgeçmiş formatı, Üniversitemizin http://pdb.mehmetakif.edu.tr/ İnternet adresinden temin edilebilir.

 

Kadro İlanı Detayı Şu Şekildedir:

 

Birimi/Bölümü

Anabilim Dalı

Unvanı

Derecesi

Adedi

Niteliği

FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ

Tarih

Yakınçağ Tarihi

Profesör

1

1

Meşrutiyet Dönemi ve Ermeni meselesi üzerine çalışmaları olmak.

Coğrafya

Fiziki Coğrafya

Profesör

1

1

Fiziki Coğrafya alanında ve ekosistem ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.

SAĞLIK YÜKSEKOKULU

Sağlık Yönetimi

Sağlık Yönetimi

Profesör

1

1

Monoklonal Antikor Teknolojisi ve Terapotikaşılar üzerine çalışmaları bulunmak.

       

Kolay Hobiler