Akademik Personel | 27 Haziran 2021, Pazar

MEF Üniversitesi Araştırma Görevlisi Alımı Başvuru Şartları Neler?

MEF Üniversitesi Araştırma Görevlisi Alımı Başvuru Şartları Neler?
       

MEF Üniversitesi Araştırma Görevlisi Alımı Başvuru Şartları Neler?

 

MEF Üniversitesi geçtiğimiz günlerde 3 araştırma görevlisi alımı yapacağını duyurmuştu. İlgili ilana başvurmak isteyen adaylarda aranan şartlar neler? Hangi bölümlere alım yapılacak? Son başvuru tarihi ne zaman?

Detaylar haberimizin devamında;

 

Not: Mobil cihazlarda yatay sürükleyerek diğer sütunları görebilirsiniz.

FAKÜLTEBÖLÜMANABİLİM DALIKADRO UNVANIKADRO SAYISIÖZEL ŞARTLAR
MühendislikElektrik- Elektronik Mühendisliği BölümüElektrik- Elektronik MühendisliğiAraştırma Görevlisi1Elektrik- Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği veya Elektronik- Haberleşme Mühendisliği lisans mezunu olmak ve tezli yüksek lisans veya
doktora yapıyor olmak.
Bilgisayar Mühendisliği BölümüBilgisayar MühendisliğiAraştırma Görevlisi1Bilgisayar Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olmak ve Bilgisayar Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans veya
doktora yapıyor olmak
Makine Mühendisliği BölümüMakine MühendisliğiAraştırma Görevlisi1Makine Mühendisliği mezunu olmak ve tezli yüksek lisans veya
doktora yapıyor olmak.

 

İlanın detayları şu şekilde;

MEF Üniversitesi Rektörlüğünden:

“Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamında; Üniversitemiz Mühendislik Fakültesinde istihdam edilmek üzere, araştırma görevlisi alımı yapılacak olup ilanda belirtilen kadroya başvuru için gerekli belgelere, bilgilere ve sonuçlara üniversitemizin web sayfası http://www.mef.edu.tr adresinden ulaşılabilecektir.

 

SINAV TAKVİMİ
Duyuru Başlama Tarihi : Resmî Gazete’de yayımlandığı tarih
Başvuru Tipi : Şahsen\Posta
Son Başvuru Tarihi : 18.06.2019
Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi : www.mef.edu.tr
Ön Değerlendirme Tarihi : 19.06.2019
Sınav Giriş Tarihi : 20.06.2019
Sonuç Açıklama Tarihi : 24.06.2019

GENEL ŞARTLAR

1. 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
2. Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda ALES’ten en az 70.0 puan almış olmak
3. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)) en az 80.0 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,
4. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir
5. Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.

 

ÜNVAN ŞARTLAR

1. Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için en az lisans mezunu olmak ve ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.
2. Atama yapılacak programın Lisans/Ön lisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda ALES’ten en az 70 puan almış olmak

İSTENEN BELGELER
– Başvuru dilekçesi
– YÖK formatlı özgeçmiş
– Lisans Diploması
– ALES sonuç belgesinin internet çıktısı
– KPDS, ÜDS, YDS sınavlarının birinden 100 tam puan üzerinden en az 80 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilen sınavlardan; bu puan muadili bir puan almış olduğunu gösterir belge (Üniversitemizin bu bölümlerinde %100 İngilizce eğitim yapılacağından Yabancı Dil belgesinin İngilizce dilinden olması)
– Lisans transkript belgesi
– Nüfus cüzdanı fotokopisi
– 2 adet vesikalık fotoğraf (Son 6 ayda çekilmiş)
– Erkek adaylar için askerlik durum belgesi (terhis veya en az 1 yıl süreli tecil belgesi)
– Yurtdışı Üniversitelerden mezun adaylar için denklik belgesi

Belgelerin asılları veya onaylı suretleri müracaat sırasında ibraz edilecektir. Kurumumuzca kopyaları alınarak asılları iade edilecektir.

 

MUAFİYET
1. Doktora veya sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanların, tıpta veya diş hekimliğinde uzmanlık eğitimini tamamlayanların, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak Öğretim görevlilerinin ve yükseköğretim kurumlarında öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanların bu Yönetmelik kapsamındaki öğretim elemanı kadrolarına başvurularında merkezi sınav şartı aranmaz.
2. Meslek yüksekokullarının, yabancı dil okutmanı, çevirici ve yabancı dille eğitimöğretim yapılan programlarındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

Başvuru Adresi: MEF ÜNİVERSİTESİ
Huzur Mahallesi, Maslak Ayazağa Caddesi, No: 434396 Maslak-Sarıyer/İstanbul
Tel: 0212 395 36 00 Faks: 0212 395 36 92 E-Posta: [email protected]

       

Kolay Hobiler