Akademik Personel | 19 Şubat 2020, Çarşamba

MEBBİS Öğretmen Yer Değiştirme Tercihleri Devam Ediyor!

24 Ağustos 2019
MEBBİS Öğretmen Yer Değiştirme Tercihleri Devam Ediyor!
       

MEBBİS öğretmen yer değiştirme tercihleri devam ediyor!

Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından öğretmenlerin il içi ve il dışı atamalarının ardından gözler özür grubu atamalarında. Öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme başvuruları 5-9 Ağustos 2019 tarihlerinde alınmıştı.Öğretmen yer değiştirme’http://mebbis.meb.gov.tr’ veya ‘http://personel.meb.gov.tr’ internet adreslerinden yapılacak.

Eş durumu 2019 tayin tercihleri geçtiğimiz günlerde başladı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı takvime göre, öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme başvuruları 5-9 Ağustos 2019 tarihlerinde alınmıştı. Mazerete bağlı yer değiştirme başvurusunu başarıyla tamamlayan öğretmenler yer değiştirme tercihlerini bekliyordu. Özür grubu atamaları ne zaman yapılacak?

MEBBİS ÖĞRETMEN YER DEĞİŞTİRME TERCİH TARİHLERİ

Tercihler 22-27 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

ÖZÜR GRUBU ATAMALAR NE ZAMAN?

Öğretmen yer değiştirme atamaları 29 Ağustos 2019 tarihinde yapılacak. İlişik kesme işlemleri ise 2 Eylül 2019 tarihinden itibaren yapılabilecek.

MEBBİS GİRİŞ NASIL YAPILIR?

MEBBİS’e giriş yapmak için mebbis.meb.gov.tr adresine girilmesi gerekiyor. Bu sayfa üzerinden sizin için belirlenmiş olan kullanıcı adı, şifre ve güvenlik kodunu yazarak kolaylıkla MEBBİS anasayfasına erişilebiliyor.

MEBBİS GİRİŞ EKRANI MEBBİS’E GİRİŞ NASIL YAPILIR?

Öncelikli adım MEBBİS’E mebbis.meb.gov.tr üzerinden giriş yapmaktır. Eğer şifreniz yoksa önce talep formu doldurmanız gerekir. Şifre ve kullanıcı adınız varsa MEBBİS modüllerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ancak MEBBİS şifre ve kullanıcı adınız yoksa aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın çevrimiçi olarak internet üzerinden sunduğu hizmetlerin araştırma, geliştirme ve hizmete sunulması işlemleri MEBBİS’te MEBBİS Modüller üzerinden gerçekleştirilir.