Akademik Personel | 23 Mayıs 2018, Çarşamba

Matematik Korkum Bitti

25 Şubat 2015
Matematik Korkum Bitti
       

MATEMATİK KORKUM BİTTİ

Matematik dünyada insan aklının en büyük ortak değeridir. Birey, toplum, bilim ve teknoloji için vazgeçilmez bir değerdir. Kâinat kitabının dilidir matematik.

Matematik bazılarımız için zor bazılarımız içinde eğlenceli bir uğraştır. Matematik çalışırken bazen bir soruya takılır cevap ararız. Eğer yanımızda matematikten anlayan biri varsa şanslıyız demektir. Sorum var der sorunuza cevap alabilir, çalışmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
Peki ya soracak kimse yoksa ne yapacağız. Sorularımıza nasıl cevap bulacağız. Ya da boş ver gitsin zaten bu sorular zor mu diyeceğiz. Bunun yerine bir matematik çözüm merkezi olsa ne güzel olurdu?

Genç Matematik ekibi, değişen yeni müfredata uygun olarak konu anlatımlarını güncellemiş, Teog için gereken konu anlatımları, deneme sınavları hazırlamışlar. Ders videolarını bir araya getirerek internette video arama derdini de ortadan kaldırmışlar. Konu Anlatımının ardından ders videosunu da izleyince işlem tamam oluyor yazılılardan gelsin 100’ler J

Bu kadar ders arasında matematiğin eğlenceli yanı yok mu diyenlere “Eğlenceli Bilgiler” köşesinde paradokslar, zeka soruları, matematik fıkraları, ilginç bilgiler ve daha bir sürü bilgi var, konuları okudukça zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyorsun.

Matematikçiler dinlenme saatlerinde de matematik çalışır prensibi ile oyun köşesinde stres atıp, takıldıkları soruları anında sorup hemen cevap alabiliyorlar.

Ben aradığım matematik konularını ve ödevim için gerekli tüm dökümanları sitede buldum, memnun kaldım. Ziyaret etmek isterseniz adresi: www.gencmatematik.com

       

BENZER HABERLER