Akademik Personel | 23 Temmuz 2018, Pazartesi

Masumiyet Müzesi Google’ın Sanal Müzeler Projesinde

4 Mart 2015
Masumiyet Müzesi Google’ın Sanal Müzeler Projesinde
       

Orhan Pamuk’un aynı isimli romanından uyarlanarak hayata geçirilen Masumiyet Müzesi Google’ın sanal müzeler projesine dahil oldu.

Google Kültür Enstitüsü projesi kapsamında internet üzerinden gezilebilen sergilere Masumiyet Müzesi de eklendi. İsteyen herkes Google’ın bu hizmeti sayesinde müzeye gitmeden sanal olarak gezebilecek. 

Orhan Pamuk’un 2008 yılında yayınladığı aynı isimli romanından hayata geçirilen Masumiyet Müzesi, artık internet üzerinden de ziyaret edilebiliyor. Müze, Google’ın müzeleri online olarak ziyaret etme imkânı sunan projesine dahil oldu. Türkiye’den 7 müzenin yer aldığı proje sayesinde internet üzerinden sergi ve eserler hakkında bilgi alınabiliyor.

2012 yılında açılan müzede kitapta anlatılan konularla ilgili bilgiler ve eserler bulunuyor. Müzede sergilenen kurgusal eserlerin neredeyse tamamı internet üzerinden de görüntülenebiliyor. Ayrıca müzeyle ilgili detaylı bilgiler ve harita üzerinde nerede olduğu gibi veriler de sanal sergi üzerinden erişilebiliyor. Müzeyi internet üzerinden Google’ın sayfaları yardımı ile gezilebiliyor. 

Kaynak: Al Jazeera

       

BENZER HABERLER