Akademik Personel | 01 Kasım 2020, Pazar

Marmara Üniversitesi 2014-2015 Bahar Yarıyılı Yüksek Lisans-Doktora İlanı

Marmara Üniversitesi 2014-2015 Bahar Yarıyılı Yüksek Lisans-Doktora İlanı
       

“2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Lisansüstü Programlarına Öğrenci Alımı,
Yatay Geçiş İle Öğrenci Alımı, Kontenjan, Başvuru Koşulları ve Genel Bilgiler”

-Yüksek Lisans, Doktora ve Sanatta Yeterlik programlarına başvuracak adayların lisans veya yüksek lisans derecesine sahip olmaları veya koşullu ön kabul için lisans veya yüksek lisans öğrenimlerinin son yarıyılında öğrenci olmaları gerekir. Eczacılık ve eşdeğer Fen Fakültelerinin (Mühendislik, Teknik Eğitim, Teknoloji, Fen-Edebiyat) lisans veya yüksek lisans derecesine sahip olanlar doktora programına başvurabilir. Tezsiz yüksek lisans programlarından mezun olanlar doktora programlarına başvuramaz, ancak 6/2/2013 tarihinden önce tezsiz yüksek lisans programlarına kayıtlı olan öğrenciler başvurabilir.

-Adayların, başvuracakları alanlarda veya yakın alanlarda Lisans/Yüksek Lisans derecelerini almış olmaları önerilir. Lisans veya Yüksek Lisans derecesini başvurdukları Yüksek Lisans veya Doktora/Sanatta Yeterlik programlarından farklı alanda almış olan adaylar Anabilim Dalı ve Enstitü
Yönetim Kurulu’nun belirleyeceği Bilimsel Hazırlık Programına katılırlar.

– Mezun olabilecek durumda başvuru yapanlar, kesin kayıt tarihlerinde mezuniyet belgelerini ibraz etmek zorundadırlar.

– Adaylar, en fazla 3 farklı programa başvurabilirler.(Tarih ve saatler hakkında ilgili enstitülerin web sayfalarına bakılabilir.) Ancak 3 programa kesin
kayıt yapılamaz.
– Adaylar, aşağıda ve ilgili Anabilim/Anasanat Dalı tarafından ilan edilecek tüm sınav ve mülakatlara katılmak zorundadır. Aksi takdirde başarı
değerlendirmesinde dikkate alınmazlar.

– Mülakata alınacak öğrenciler, yapılan başvuruların ALES, mezuniyet notu, yabancı dil puanı, mesleki bilgi değerlendirmesi ve Senatonun belirlediği diğer esaslar çerçevesinde ilgili jürinin ön değerlendirmesi neticesinde belirlenir. Mülakata alınacak öğrenci sayısı; 10 ve altındaki program kontenjanları için yirmi kişi, 10’un üstündeki program kontenjanları için kontenjanın iki katıdır.

– Tezsiz ve Uzaktan Öğretim Yüksek Lisans programlarından kendi isteği ile kaydını sildiren adaylara katkı payı iadesi yapılmayacaktır. En düşük Tezsiz YL ücreti 7750 TL dir.

-Lisansüstü programlara öğrenci başvuruları sadece sistem üzerinden alınacaktır.

– Mülakat Yerleri ve tarihleri ile ilgili bilgiler her Enstitü için değişiklik gösterebileceğinden, ön kayıt sonrasında veya Enstitülerin web sayfalarında ilan edilecektir.

– Zamanında yapılmayan başvurular ve kayıtlar sebebiyle belirtilen mazeretler kabul edilmeyecektir.

– Kontenjan tablosunda ilan edilen programlardan bazılarında ön koşul veya alan sınırlaması gerektiren durumlar vardır. Gerekli koşullar tabloda
verilmiştir.

– Sisteme yüklenen belgelerin onaylı ve tamamen okunabilir olması gerekmektedir, aksi durumda geçersiz sayılacaktır.

– Yeterli öğrenci sayısına ulaşmayan programlar açılmayabilir.

blank Yüksek Lisans ve Doktora İlanları 2014-2015

Başvuru için tıklayınız. (Başvuru linki 02-06 Ocak 2015 tarihinde aktif olacaktır. Kayıt olmak başvuru için yeterli değildir. Tercih yapılarak sistemin son aşamasına kadar takip edilmesi gerekmektedir.)

-2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Lisansüstü Programlarına (Tezli YL, Tezsiz YL ve Doktora) Öğrenci Alımı, Kontenjan Ve Başvuru Koşulları Tıklayınız.

Destek için her birimin  “bize ulaşın” sayfasını kullanınız.

Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü (Tıklayınız.)

Eğitim Bilimleri Enstitüsü

Fen Bilimleri Enstitüsü

Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Sosyal Bilimler Enstitüsü

-Yukarıdaki kılavuzu tamamen okuduktan sonra sormak istediğiniz soru var ise web sayfamızda sağ üst köşede yer alan “bize ulaşın” modülünden başvuru yaparak cevap alabilirsiniz.

-Sorularınız için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. (0216 627 62 72) 

       

Bedava internet - Nasıl