Akademik İlanlarAkan HaberGündem

Marmara Üniversitesi 20 Öğretim Üyesi Alıyor

Üniversitemiz Atatürk Eğitim Fakültesi, Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Nörolojik Bilimler Enstitüsü, Teknoloji Fakültesi, Tıp Fakültesi ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’na aşağıda belirtilen Bölüm ve Anabilim Dallarına 2547 sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini sağlamış olmak koşuluyla Profesör, Doçent ve Yardımcı Doçent alınacaktır.

Profesör kadrosu Daimi statüde olup, başvuracak adayların Anabilim Dalı ile “Başlıca Araştırma Eserini” belirttiği dilekçesine özgeçmişini, noterden tasdikli doçentlik belgesini, ilgili yönetmelik ve yönergeye uygun hazırlanmış 6 takım başvuru dosyasını ekleyerek ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde Rektörlüğümüze bizzat başvurmaları gerekmektedir.

Doçent kadrosu Daimi statüde olup, atanmak isteyenlerin özgeçmişlerini, noter tasdikli Doçentlik Belgelerini, ilgili yönetmelik ve yönergeye uygun hazırlanmış 4 takım başvuru dosyasını dilekçelerine ekleyerek ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde Rektörlüğümüze bizzat başvurmaları gerekmektedir.

Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların özgeçmişlerini, noter tasdikli Doktora belgelerini, ilgili yönetmelik ve yönergeye uygun hazırlanmış 4 takım başvuru dosyasını dilekçelerine ekleyerek ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde ilgili Birime bizzat başvurmaları gerekmektedir.

Yabancı Dille Eğitim yapan Birimlere müracaatlarda Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik uygulanmaktadır. Yurtdışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları ile postayla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

İlan olunur.

 

BİRİM ADI BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI KADROUNVANI ADET ARANAN ŞARTLAR
Atatürk Eğitim Fakültesi Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanları Eğitimi Fizik Eğitimi Profesör 1 Argümantasyon, ölçme-değerlendirme ve epistemoloji konularında bilimsel çalışmaları ve SSCI indeksli çeşitli dergilerde yayınları olmak.
Atatürk Eğitim Fakültesi İlköğretim Sınıf Öğretmenliği Eğitimi Doçent 1 Sınıf Öğretmenliği programından mezun olmak, Sınıf Öğretmenliği alanında yüksek lisans yapmış olmak ve Doçentliğini Sınıf Öğretmenliği Eğitimi alanında almış olmak.
Atatürk Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Eğitim Yönetimi Teftiş Planlaması ve Ekonomisi Yardımcı Doçent 1 Eğitim Bilimleri alanında lisans ve yüksek lisans eğitimi almış olmak. Yükseköğretim, işgücü ve istihdam konusunda Doktora çalışması yapmış olmak.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Spor Sağlık Bilimleri Profesör 1 Hareket Sistemi Kök Hücreleri hakkında bilimsel çalışmalarını SCI kapsamındaki dergilerde yayımlamış olmak.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Hareket ve AntremanBilimleri Profesör 1 Güreşçiler ve Kuvvet Antremanı Yapan Bireyler hakkındaki bilimsel çalışmalarını birincil indekslerde taranan dergilerde yayımlamış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Mütercim-Tercümanlık (Fransızca) Yardımcı Doçent 1 Dil Öğretim Yöntemleri ve Çeviribilim (Fransızca) alanında uzman olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Türk Halk Edebiyatı Yardımcı Doçent 1 Halk Edebiyatı İstanbul Efsaneleri üzerine çalışmış olmak.
Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Yardımcı Doçent 1 Lisans, Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterlilik Programlarını Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde tamamlamış olmak. En az 5 sene Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Temel Eğitim Bölümünde görev yapmış olmak.
İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema İletişim Bilimleri Yardımcı Doçent 1 İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü mezunu olmak. Radyo Televizyon alanında Doktora yapmış olmak. Televizyon dizileri konusunda akademik yayın yapmış olmak. İngilizce dil puanı 80 ve üzeri olmak.
Mühendislik Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Telekomünikasyon Profesör 1 Süper çözünürlük, görüntü restorasyonu ve görüntü damgalama konularında SCI yayınları bulunmak.
Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Doçent 1 Geoteknik alanında Doçentliğini almış olmak ve zeminlerin değişik sıkıştırma enerjilerindeki özellikleri konusunda SCI yayınları olmak.
Nörolojik Bilimler Enstitüsü Yardımcı Doçent 1 Anesteziyoloji ve Reanimasyon uzmanı olmak. Beyin ve omurga cerrahisi yapılan bir merkezde çalışmış,nöroanestezi konusunda tecrübeli olmak. İntraoperatifMRI anestezisi, DBS cerrahisi anestezisi tecrübesiolmak.Nöroanestezi ile igili SCI-Expanded indeksinde yer alan dergilerde yayınlanmış çalışması olmak.
Teknoloji Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Doçent 1 Metal Matrisli kompozit malzemeler ve plastiklerin sürtünme karıştırma kaynağı ile Alüminyum levhaların sürtünme karıştırma nokta kaynağı hakkında çalışması olmak.
Teknoloji Fakültesi Tekstil Mühendisliği Doçent 1 İş ve Zaman etüdü, hazır giyimde kalite kontrol, hazır giyim üretim teknikleri, kalıp konstrüksiyon, çocuk giyim konstrüksiyon ve üretimi, bilgisayar destekli kalıp hazırlama, konfeksiyon makinaları, kesim ütüfiksaj hakkında çalışması olmak.
Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Yardımcı Doçent 1 Sıvı azot ile soğutma yöntemi kullanılarak yapılan talaşlı üretimin takım aşınmasına ve malzememikroyapısına etkisi konusunda yayın sahibi olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Anesteziyoloji veReanimasyon Profesör 1 Pediatrik Anestezide yedi yıllık Pratik uygulama ve Öğretim Üyeliği deneyimi olmak. Pediatrik RejyonelAnestezi Konusunda eğitim almış olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri İç Hastalıkları Profesör 1 Deney Hayvanları Kullanma Sertifikası sahibi olmak, Erişkin İleri Kardiyak Yaşam Desteği Eğitici Sertifikası sahibi olmak. Periferik Kan Mononükleer Hücre Kültürlerinde Laboratuvar deneyimi sahibi olmak ve bu konuda SCI veya SCI-Expanded dergilerinde yayınlanmış bilimsel çalışmalarının olması. Endoskopik ultrasonografi ve İleri Endoskopik Tekniklerde Deneyim sahibi olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri İç Hastalıkları Profesör 1 İç Hastalıkları Uzmanı olmak. Romatoloji YandalUzmanı olmak. Kas ve iskelet sistemi ultrasonukonusunda deneyimi olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Genel Cerrahi Profesör 1 İleri Düzeyde Endoskopi, Morbid Obezite Cerrahisi konusunda deneyimli olmak.
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı Doçent 1 Türk ve İslam Sanatı Doçenti Ünvanına Sahip Olmak.Türkmen Takıları ve Grafik Tasarımında Uzman Olmak. Kuyumculuk ve Takı Tasarımı konusunda en az 5 yıl ders vermiş olmak.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Yazık hemde çok yazık utanmasalar Aranan Şartlar bölümüne alıncak kişilerin adlarını yazacaklar

  2. Aranan şartlar kısmına baksana hepsi Adrese teslim. Bari alacakları kişileri ismlerini yazsalardı daha iyi olurdu

  3. siz bunları neden yayınlıyorsunuz ki? doçent kadroları üak’tan sınavı geçen mevcut yrd.doç. hocaları için, profesör kadroları da gününü dolduran doçent hocalar için mecburen yayınlanıyor. yrd.doç. kadrolarının da adrese teslim olduğu -eğer o üniversitede başka bir hakedenin önüne geçmiyorsa- zaten biliniyor. bunları yayınlamak kafa karıştırmaktan başka birşey değil. iş ilanı yayınlar gibi koyuluyor, sanki üniversite dışarıdan adam alacak.. olsa bile çok nadir olan birşey.

  4. ADRESE TESLİM DİYE BUNA DERİM. Türkiyede Halk Edebiyatında İstanbul Efsaneleri çalışmış kaç adam var. ben soyleyim Tek bir kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu