Akademik Personel | 28 Eylül 2020, Pazartesi

Mardin Artuklu Üniversitesi 5 Öğretim Üyesi Alımı Yapacak

14 Nisan 2019
Mardin Artuklu Üniversitesi 5 Öğretim Üyesi Alımı Yapacak
       

Mardin Artuklu Üniversitesi birimlerine toplam 5 Öğretim Üyesi alacak.

 

Not: Mobil cihazlarda yatay sürükleyerek diğer sütunları görebilirsiniz.

 

BirimiBölümüProgram/ABDUnvanıDer.AdetAçıklama
Turizm FakültesiGastronomi ve Mutfak
Sanatları
Gastronomi ve Mutfak
Sanatları
Doçent11Doçentlik Belgesini Turizm alanında almış
olmak.
Edebiyat FakültesiTarihTürkiye Cumhuriyeti TarihiDoktor Öğretim Üyesi21Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi alanında Doktorasını yapmış
olup, 1950 - 1960 yılları arasında ‘‘Kadın Gazetesi’’ üzerine
çalışmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiSiyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkilerUluslararası İlişkilerDoktor Öğretim Üyesi21Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında Doktorasını yapmış olup, Uluslararası İlişkiler Teorileri, Ortadoğu Siyaseti, Enerji Jeopolitiği ve Körfez Güvenliği hakkında
çalışmaları olmak.

 

İlanın detayları ise şu şekilde :

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer şartları taşımaları gerekmektedir.
1 – Doçent kadrosuna başvuracak adayların; başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, (1) bir adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, doçentlik belgesi, yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (Dört) takım dosya ile başvurmaları gerekmektedir. Kamu hizmetinde bulunanların hizmet belgelerini müracaat dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.
(Doçent kadrosuna müracaat edecek adaylar daimi statüde çalıştırılacaktır.)
2 – Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların; başvurdukları bölümünü belirtir dilekçelerine özgeçmiş, doktora diplomasının tasdikli sureti, nüfus cüzdanı sureti, 1 adet fotoğraf ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı teslim edeceklerdir. Kamu hizmetinde bulunanların hizmet belgelerini müracaat dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.
3 – Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulu tarafından denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi gerekir.
Başvuru Yeri:
Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür. Doçent başvuruları Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğüne (Personel Daire Başkanlığı), Doktor Öğretim Üyesi başvuruları ise ilgili Fakülte veya Yüksekokullara şahsen veya posta ile yapılacaktır. (Süresi içinde yapılmayan Başvurular, eksik belgeli dosyalar ile yapılan başvurular ve postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.)

 

       

Bedava internet konusunda servis sağlayacımıza teşekkür ederiz.