Akademik Personel | 20 Aralık 2020, Pazar

Maltepe Üniversitesinden Yatay Geçiste Burs İmkani

Maltepe Üniversitesinden Yatay Geçiste Burs İmkani
       

2015-2016 Bahar Yarıyılı Yatay Geçiş Başvuruları (Merkezi Yerleştirme Puanına Göre)


2015-2016 bahar yarıyılında Üniversitemiz programlarına merkezi yerleştirme puanına göre yatay geçişle öğrenci alınacaktır.

  • Adayın, üniversite giriş yılı itibarıyla başvuru yaptığı programın taban puanını sağlaması gerekmektedir.
  • Yıllara göre; ÖSYS ve DGS ile öğrenci alınan programları, puan türlerini ve en küçük (taban) – en büyük (tavan) puanlarını görmek için TIKLAYINIZ.
  • Yurtdışındaki üniversitelere (K.K.T.C. dâhil) kayıtlı olan öğrencilerin başvuruları kabul edilmemektedir.
  • Başvurular ile ilgili şartları BURAYA tıklayarak lütfen dikkatlice okuyun. Belirtilen şartları sağlamayan adayların başvuruları iptal edilecektir.

YATAY GEÇİŞTE BURS OLANAKLARI:

  • Adayın üniversiteye kayıt yaptırdığı yılda; Üniversitemizin başvuru yapılan programına %25 veya %50 burslu kontenjan açılmış olması ve adayın bu kontenjanlara ilişkin taban puanı sağlaması halinde aynı oranda burs imkânı sağlanacaktır.
  • Örneğin; Bilgisayar Mühendisliği programına başvuru yapan 2015 girişli bir adayın; bu programın aynı yıla ilişkin %25 burslu kontenjanının taban puanını sağlaması halinde %25 oranında, %50 burslu kontenjanının taban puanını sağlaması halinde ise %50 oranında burs imkânı sağlanacaktır.
  • Adayın üniversiteye kayıt yaptırdığı yılda; Üniversitemizin başvuru yapılan programına %25 veya %50 burslu kontenjan açılmamış ise ilgili programın ücretli kontenjanına birinci sırada yerleşen adayın puanından (programın ücretli kontenjanının en büyük puanından) yüksek puana sahip olan adaylara %25 oranında burs imkânı sağlanacaktır.
  • Yukarıda açıklanan burs olanakları Üniversitemiz dışından yapılan başvurular için geçerlidir.Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yürütülen Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin 2. maddesinde yer alan “Vakıf üniversitelerinin bir programında burslu kontenjan dahilinde öğrenim görmekte olan öğrenciler yatay geçiş yaptıklarında burslarından feragat etmiş sayılırlar.” hükmü uyarınca Üniversitemize kayıtlı öğrencilerimize burslu statüde geçiş imkânı sağlanamamaktadır.
  • Öğrenim ücretleri için tıklayınız.

Başvuru Tarihleri: 05 – 22 Ocak 2016

Sonuçların İlan Edilmesi: 02 Subat 2016

ONLINE BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

       

Kolay Hobiler