Akademik Personel | 22 Şubat 2019, Cuma

Maliye Bakanı: ‘Yeniden yapılandırmada ikinci şans’ yürürlüğe girdi

Maliye Bakanı: ‘Yeniden yapılandırmada ikinci şans’ yürürlüğe girdi
       

Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan yapılan açıklamaya göre ödemelerini zamanında yapamadıkları için yapılandırma uygulamasından yararlanamayanlara tekrar imkan verileceği konusunda yapılan düzenlemenin yürürlüğe koyulduğu belirtildi.

Ağbal, borçlarını yapılandırma hakkını kaybedenlerin, yeni yürürlüğe giren yasa ile birlikte Mayıs sonuna kadar borçlarını yapılandırma hakkından yararlanabileceğini aktardı.

Ağbal’ın AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün Resmi Gazete’de duyurusu yapılan torba yasa ile

Konuya ilişkin AA muhabirine açıklamalarda bulunan Ağbal, dünkü Resmi Gazete’de yayımlanarak alacakların 6736 sayılı yeniden yapılandırılmasına yönelik düzenlemelerin yapıldığını belirtti.

Son tarih 31 Mayıs 2017

Yapılan bu yeni düzenleme ile birlikte daha önce yapılandırma başvuru yapmış fakat ödemeleri gününde yapamadığı için bu uygulamadan yararlanamamış, tekrar yeniden yapılandırma yapmak isteyenler için düzenlemenin yapıldığını aktaran Ağbal, yeni düzenleme ile gelen sürenin 31 Mayıs’a kadar olduğunu vurguladı.

Ağbal, daha önceki uygulamada haklarını kaybedenler, ihlal tutarları 27.01.2017 tarihine kadar hesaplanarak faizi ile birlikte en geç 31.05.2017 tarihine kadar ödeme yapmaları durumunda tekrar yapılandırma hakkından yararlanabileceklerini ifade etti.

Taksitle ödeme yapma imkanı

Yeniden yapılandırma ile ilgili borçları peşin ödemeyecek olanlar için taksitli ödeme seçeneğinin de bulunduğunu hatırlatan Ağbal, taksitli ödeme yapabilmek için Nisan sonuna kadar borçluların tabi oldukları vergi dairesine giderek borçlarını taksitlendirebileceğini ekledi. Ağbal, daha önceki uygulamada peşin ödemelerini aralık ayı içerisinde zamlı olarak yapan borçlular için de peşin ödeme indirimi getirildiğini ve bu zamlı ödenen tutarların borçlulara iade edileceğini aktardı.

AA

       

BENZER HABERLER