GündemSlayt Haber

Madenin Sahibi Alp Gürkan İTÜ’den Uzaklaştırılıyor

Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan Kadir Çelik’in sunduğu Nevzat Çiçek, Gökhan Hacır, Orhan Kural ve Ersoy Dede’nin konuşmacı olarak katıldığı Objektif programında Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gürkan’ın İTÜ’de Maden Fakültesi Akademik Danışma Kurulu’ndan uzaklaştırılacağı ifade edildi

Soma’da iş cinayetinin yaşandığı maden ocağının sahibi olan Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gürkan’ın İTÜ’de Maden Fakültesi Akademik Danışma Kurulu’nda yer alıyordu. İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural gelen tepkiler üzerine Gürkan’ın İTÜ akademik danışma kurulu üyeliğinden uzaklaştırılacağını ifade etti.

Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan Kadir Çelik’in sunduğu Nevzat Çiçek, Gökhan Hacır, Orhan Kural ve Ersoy Dede’nin konuşmacı olarak katıldığı Objektif programında İTÜ  adına ekrana çıkan akademisyenlerin Soma Madeni konusunda taraf gibi konuştuklarının ve bunun da üniversite yönetimine zarar verildiği ifade edildi. Timetürk Genel Yayın Yönetmeni Nevzat Çiçek ve Ülke Tv Program Yapımcısı Ersoy Dede’nin Alp Gürkan ile İTÜ arasındaki bağdan dolay değerlendirme yapan üniversite mensuplarının objektif değerlendirme yapmadıklarını ifade etmeleri üerine,  İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural, “Madem bu kadar tepki var, bende yetkimi kullanaral Alp Gürkan’ın İTÜ Maden Fakültesi Akademik Danışma Kurulu’nda yer alan görevini sonlandırıyorum…Sadece bunu yapmıyorum etik açıdan oluşturulacak olan bilirkişi heyetine İTÜ olarak katılmayacağımızı belirtmek istiyorum” dedi.

Kural’ın bu davranışı stüdyoda bulunanlar tarafından “Etik” olarak memnuniyete karşılanırken, bunun sorumluluğu olan herkese örnek teşkil etmesi gerektiği ifade edildi…

Kaynak: TimeTurk

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. atılmalı. uzaklaştırma yetmez. daha fazla para kazanmak için insan hayatını hiçe sayan bu kapitalist düzen yetiştirmesi vicdansız, ahlaksız, kanunsuzlar toplumdan dışlanmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu