Bilim-Teknoloji

LG G3 İkisini de Yapabilecek Mi?

LG G3 hem parmak izi, hem de göz tarayacak!

iPhone 5S parmak izi okuyor; Galaxy S5’in göz tarayacağı söyleniyor. Ama LG G3’ün her ikisini de yapabileceği söyleniyor.

Koreli elektronik devi LG, zaferlerle dolu eski günlerine geri dönmek için, şu sıralar piyasada çok konuşulan biyometrik güvenlik yöntemlerini kullanabilir. Apple’ın, parmak izi sensörlü iPhone 5S modeline gösterilen yoğun ilgiden ilham alan LG’nin, hem parmak izi kontrolü hem de göz bebeği kontrolü yapan bir telefonu piyasaya çıkarabileceği konuşuluyor.

Bir basın toplantısı sırasında, LG’nin yöneticilerinin de, şirketin gelecekteki amiral gemisi modellerinde her türlü biyometrik ölçüm yönteminin kullanılmasına sıcak baktıklarını açıklamaları bu iddiaları destekliyor. Hatta yakında piyasaya çıkması beklenen G3 modelinde hem göz bebeği kontrolü hem de parmak izi kontrolünün bulunabileceği tahmin ediliyor.

LG’nin yeni G3 telefonunu yaz başında piyasaya sürmesi bekleniyor. Bu da firmanın, MWC 2014 etkinliğinde ortaya çıkacak telefonları görerek rakiplerinin modellerine göre daha gelişmiş bir telefon tasarlayabilmesi anlamına geliyor.

Kaynak: Chip Online

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu