Akademik Personel | 22 Şubat 2019, Cuma

‘KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri’ Finalistleri Avrupa’da

‘KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri’ Finalistleri Avrupa’da
       

Dördüncüsü düzenlenen KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri yarışmasındaki finale finalist işletmeler, %100 KOSGEB desteği sayesinde Avrupa’daki iş olanaklarını değerlendirme imkanı buldular.

KOSGEB Başkanı Recep Bi̇çer, “4. KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri yarışmasında 3.000’den fazla katılımcı arasından finale kalan işletmeler, %100 KOSGEB desteğiyle Almanya ve Hollanda’ya düzenlenen iş amaçlı geziye katıldılar ve bu sayede iş fırsatlarını değerlendirme olanağı bulduklarını aktardı.

Biçer, KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri yarışmasının kobilerin rekabetini geliştirerek, girişimcilik seviyelerini artırmak ve bu sayede sosyal ve ekonomik kalkınmaya katkı sağlamak amacıyla başarılı olan işletmelerin ödüllendirilmesi ve motive edilmesi için 2012 yılından bu yana düzenlendiğini hatırlatarak, bu yarışmada finale kalan işletmelerin iş gezilerine götürüldüğü bilgisini verdi. 2015 yılında Amerika’ya düzenlenen seyahatin, bu yıl Almanya ve Hollanda’ya düzenlendiğini ifade etti.

Biçer, bu yarışma sayesinde KOSGEB desteğini alarak işletmelerin yurtdışındaki iş fırsatlarını takip edebildiği ve farklı girişim alanlarına olanak sağladığını ve ayrıca motivasyon oranlarını artırdığını vurgulayarak, bu gezilerin %100 KOSGEB desteği ile gerçekleştirildiğini belirtti.

Bu yıl finale kalan işletmelerin Hollanda – Rotterdam’da “Hollanda’da İş ve Yatırım Fırsatları” etkinliğine katıldıklarını ifade eden Biçer, Avrupa işletmelerinin ve Hollanda KOBİ Organizasyonu temsilcilerinin, Avrupa’da yıllanmış işletmelerin Türk işletmeleri için güzel bir fırsat olduğunu, Avrupa’da bulunan yaşlı işletmelerin genç nüfus sıkıntısı çektiği ve şirketleri devam ettirebilecek nesil yokluğu nedeniyle bu işletmelerin satılmak zorunda kaldığını, bu işletmeleri Türk işletmelerin satın alarak Avrupa pazarında kendilerine yer edinebilecekleri bilgisini verdi.

AA

       

BENZER HABERLER