Akademik Personel | 19 Nisan 2019, Cuma

Kızlarını Üniversite İçin Sakarya’ya Getiren Aile Kaza Yaptı: 6 Yaralı

14 Eylül 2014
Kızlarını Üniversite İçin Sakarya’ya Getiren Aile Kaza Yaptı: 6 Yaralı
       

Sakarya’nın Akyazı İlçesi yakınlarında TEM Otoyolu’nda meydana meydana gelen kazada, içinde Sakarya Üniversitesi’ni kazanan çocuklarını yurda yerleştirmek için İstanbul’dan gelen ailenin bulunduğu otomobilde 2’si ağır 6 kişi yaralandı.

Kaza TEM Otoyolu’nun Akyazı gişeleri çıkışında saat 13.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre İstanbul’da oturan ve Sakarya Üniversitesi’ni kazanan çocuklarının kayıtlarını daha önce yaptıran birbirleriyle akraba Gül ve Maniş ailesi fertleri, yurt sorununu çözmek için yeniden Sakarya’ya geldi. Adapazarı’nda öğlen saatlerine kadar yurt işlemlerini yaptıran iki aile daha sonra Akyazı İlçesi’ndeki akrabalarını da ziyaret etti. İstanbul’a dönmeye hazırlanan 6 kişinin içinde bulunduğu Engin Gül idaresindeki 34 SAL 17 plakalı otomobil TEM Otoyolu’nun Akyazı ilçesi gişelerinden çıkarken, sürücünün aşırı hız ve dikkatsizliğinden direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu bariyerlere çarptı. Bir süre yolda sürüklenen otomobil güçlekle durabilirken, kaza nedeniyle TEM Otoyolu’nun İstanbul istikameti de ulaşıma kapandı.

Kazada otomobilde bulunan ve Sakarya Üniversitesi’ne kaydı yaptırıldıktan sonra yurt sorunu çözümlenmeye çalışılan Yasemin Maniş (19) ve Hüsna Gül (38) otomobil sürücüsü Engin Gül, Fatmanur Derya Gül (14), Asiye Nilay Gül (16), Merve Maniş (13) çeşitli yerlerinden yaralandılar. Lüks Otomobil ise kullanılmaz hale gelirken yaralılar 112 Ambulansı’ndaki sağlık ekiplerince ilk müdahaleleri yapıldıktan sonra Akyazı Devlet Hastanesi’ne sevkedildiler.

Yaralılardan durumu ağır olan 19 yaşındaki üniversite ögrencisi Yasemin Maniş ve Hüsna Gül daha sonra Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiler. Kazada yaralanan ailelerin Akyazı Belediyesi Meclis Üyesi Alim Gül’ün yakınları oldukları belirtildi.

 

Kaynak: Zaman

       

BENZER HABERLER