Akademik Personel | 25 Nisan 2019, Perşembe

Kırklareli Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

9 Ağustos 2018
Kırklareli Üniversitesi Akademik Kadro İlanı
       

Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerinde açık bulunan ve aşağıda bölümleri/anabilim dalları ile unvan ve koşulları belirtilen kadrolara 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine göre öğretim üyeleri alınacaktır.

Başvurular doçent kadrosu için Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına; doktor öğretim üyesi kadroları için ise ilgili Birimlere şahsen yapılacak olup, posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

İlan yayımlandığı tarih itibariyle 15 gün geçerli olup; tüm bilgiler Üniversitemiz http://pdb.klu.edu.tr/ adresinde yer almaktadır.

 

BİRİM BÖLÜM ANABİLİM DALI/

PROGRAM

Doç. Dr. Öğr.

Üyesi

NİTELİKLER
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ MÜTERCİM-TERCÜMANLIK MÜTERCİM TERCÜMANLIK (İNGİLİZCE) 1 Çeviribilim alanında doçentlik unvanını almış olmak. Çeviri Eğitimi alanında çalışmaları bulunmak.
MÜTERCİM TERCÜMANLIK (İNGİLİZCE) 1 Çeviribilim doktora mezunu olmak. Derlem tabanlı çeviri alanında çalışmaları bulunmak.
SOSYOLOJİ GENEL SOSYOLOJİ VE METODOLOJİ 1 Sosyoloji doktora mezunu olmak. Askeri sosyoloji alanında çalışmaları bulunmak.
KURUMLAR SOSYOLOJİSİ 1 Sosyoloji doktora mezunu olmak. Sekülerleşme ve tüketim toplumu alanında çalışmaları bulunmak.
TARİH ESKİÇAĞ TARİHİ 1 Eski Çin Tarihi alanında çalışmaları bulunmak.
GENEL TÜRK TARİHİ 1 Türk tarihi alanında doktora yapmış olmak. Erken Dönem Avrasya Halkları alanında çalışmaları bulunmak.
HUKUK FAKÜLTESİ KAMU HUKUKU DEVLETLER UMUMİ HUKUKU 1 Milletlerarası Hukuk alanında doktora yapmış olmak. Uluslararası sorumluluk, uluslararası tehlike sorumluluğu alanında çalışmaları bulunmak.
ÖZEL HUKUK İŞ VE SOSYAL GÜVENLİK HUKUKU 1 Özel Hukuk alanında doktora yapmış olmak. İş Hukuku alanında çalışmaları bulunmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İKTİSAT İKTİSADİ ÇALIŞMA VE ULUSLARARASI İKTİSAT 1 İktisat alanında doktora yapmış olmak. Kısa vadeli yabancı sermaye ile ekonomik büyüme ilişkisi üzerine çalışmaları bulunmak.
İKTİSAT POLİTİKASI 1 İktisat alanında doktora yapmış olmak. Ortadoğu ekonomileri ve asker-ekonomi ilişkisi alanında çalışmaları bulunmak.
İKTİSAT TARİHİ 1 İktisat alanında doktora yapmış olmak. Ekonomik güvenlik alanında çalışmaları bulunmak.
İKTİSAT TEORİSİ 1 İktisat alanında doktora yapmış olmak. Finansal gelişme ve iktisadi yapı arasındaki ilişkiler alanında çalışmaları bulunmak.
ULUSLARARASI İLİŞKİLER SİYASİ TARİH 1 Uluslararası ilişkiler alanında doktora yapmış olmak. Türk dış politikasında enerji kaynaklarının kullanımı, insani müdahale ve Türkiye Afrika ilişkileri alanında çalışma yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ 1 Makine Mühendisliği lisans, yüksek lisans, doktora mezunu olmak. Mekanik titreşimler, topoloji eniyileştirilmesi, gürültü kontrolü ve titreşim yalıtımı alanında çalışmaları bulunmak.
YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ 1 Bilgisayar Mühendisliği doktora mezunu olmak. Makine öğrenmesi alanında çalışmaları bulunmak.
TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU ELEKTRİK VE ENERJİ ELEKTRİK PROGRAMI 1 Elektrik-Elektronik Mühendisliği doktora mezunu olmak. FPGA tabanlı kaotik sistemler ve uygulamaları alanında çalışmaları bulunmak.

 

 

TÜM AKADEMİK İLANLAR İÇİN Tıklayınız

 

       

BENZER HABERLER