Akademik İlanlarGündemManşet Haber

Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak

Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 ve 2914 sayılı Kanun, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin yürürlükteki ilgili maddeleri ile Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

Başvuruda bulunacak adaylar, yazışma adreslerini içeren, başvurdukları bölüm ve anabilim/anasanat dallarını belirttikleri dilekçelerine, yayın dosyalarına ek olarak özgeçmiş, 4 adet fotoğraf, öğrenim durumlarını gösterir belgeler (lisans, yükseklisans, doktora ve doçentlik belgeleri) nüfus cüzdanı örneği ve halen çalışanlar ile daha evvel kamu hizmeti bulunanlar hizmet belgelerini ekleyerek (Üniversitemiz Personeli hariç), Profesör ve Doçent kadrosuna başvuracak adayların Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığı’na, Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların ise ilgili birimlere şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Başvuruda bulunacak adayların; http://www.kku.edu.tr/ internet adresindeki Personel Dairesi Başkanlığı web sayfasından erişebilecekleri Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri’ne göre sağladıkları Akademik Etkinlik Puan tablosunu hazırlayarak dilekçelerine ve yayın dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

Profesör kadrolarına müracaat edecek adaylar;

Özgeçmişlerini, (birisi başlıca araştırma eseri olmak üzere gösterecekleri eser veya yayınlarını belirttikleri) bilimsel yayınlarını, kongre, konferans ve tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, bunlara ilişkin dokümanı, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden, biten yüksek lisans (bilim uzmanlığı) ve doktora çalışmalarını, üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne katkılarını kapsayan eserlerinin belirtildiği yayın listesini içeren 6 takım yayın dosyalarını başvuru dilekçelerine ekleyeceklerdir.

Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar;

Özgeçmişlerini, yayın listelerini, doçentlik belgelerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım yayın dosyalarını başvuru dilekçelerine ekleyeceklerdir.

Yardımcı Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar;

Başvuru dilekçelerine yukarıdaki belgelere ilave olarak, bilimsel çalışma ve yayınlarını, özgeçmişlerini, yayın listelerini kapsayan 4 takım dosya ile birlikte ilgili birimlere şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların, yabancı dil sınav tarihi müracaat tarihinin bitiminde ilgili birimlerde ilan edilecektir.

Bütün kadrolara başvuracak adayların Devlet hizmetine girmede aranan niteliklere sahip olmaları gerekmektedir.

Bütün kadrolara başvuru süresi bu ilanın Resmi Gazete’de yayım tarihinden itibaren 15 gün olup, posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması gerekir.

blank Tüm Akademik İlanlar ve Kamu İlanları

 

BÖL. ANABİLİM/ANASANAT DALI PROF DOÇ YRD. DOÇ AÇIKLAMALAR
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ
FELSEFE BÖLÜMÜ
SİSTEMATİK FELSEFE VE MANTIK 1 “John Rawis ve Dağıtıcı Adalet” konusunda çalışmaları olmak.
SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİ BÖLÜMÜ
HAREKET VE ANTRENMAN BİLİMLERİ 1 Müsabaka Analizi konusunda Uluslararası yayın yapmış olmak.
İKT. ve İDARİ BİL. FAKÜLTESİ
İKTİSAT BÖLÜMÜ
İKTİSADİ GELİŞME VE ULUSLARARASI İKTİSAT 1 Yeni finansal mimari ve bankacılık sektörü alanlarında çalışma yapmış olmak.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
HEMŞİRELİK BÖLÜMÜ
HEMŞİRELİK 1 Doğum ve kadın hastalıkları hemşireliği alanında doktora yapmış olmak.
BESLENME VE DİYETETİK BÖLÜMÜ
BESLENME VE DİYETETİK 1 Beslenme ve Diyetetik lisans mezunu olup aynı alanda doktora yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ
DAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
NÖROLOJİ 1 Nörofizyoloji yan dal uzmanlığı almış olmak, demans ve multiple skleroz konularında çalışmaları olmak.
ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI 1 Wilson hastalığı ile ilgili çalışma yapmak ve mekanik ventilasyon, ileri yaşam desteği ve pediatrik gelişimi izleme alanında GİDR uygulayıcısı olmak.
ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI 1 Pediatrik allerji ve immunoloji uzmanı olmak. Atopik dermatitde D vitamin düzeyinin hastalık üzerine etkilerini çalışmış olmak.
İÇ HASTALIKLARI 1 Gastroenteroloji uzmanı olmak ve deneysel kolit modelinde inflamasyon ve fibrosis üzerine çalışması bulunmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ
TÜRKÇE EĞİTİMİ BÖLÜMÜ
TÜRKÇE EĞİTİMİ 1 Yeni Türk Edebiyatı alanında doktora yapmış olmak ve toplumsal eleştiri bağlamında çağdaş Türk romanları konusunda çalışmaları olmak.
İLKÖĞRETİM BÖLÜMÜ
İLKÖĞRETİM MATEMATİK EĞİTİMİ 1 İlköğretim matematik öğretmenliği lisans mezunu olup, üç boyutlu cisimlerin hacmine ilişkin öğretmen bilgisini inceleyen çalışmalar yapmış olmak.
SAĞLIK HİZMETLERİ M.Y.O.
DİŞÇİLİK HİZMETLERİ BÖLÜMÜ
DİŞ PROTEZ TEKNOLOJİSİ 1 Zirkonya CAD/CAM blokların bağlanma dayanımı ve Femtosaniye lazer uygulamaları hakkında çalışma yapmış olmak.
TOPLAM 1 1 10

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu