Akademik Personel | 18 Eylül 2019, Çarşamba

Kenya’da Bir Dolara Düğün Yapıldı

31 Ocak 2017
Kenya’da Bir Dolara Düğün Yapıldı
       

Doğu Afrika yer alan Kenya’da düğün masraflarını karşılayacak kadar paraları olmayan genç çiftin toplamda bir dolar tutarındaki nikah töreni sosyal medyada tıklanma rekoru kırdı.

BBC’nin yaptığı habere göre üç yüz dolar civarındaki düğün masraflarını karşılayamadıkları için geçtiğimiz yılda düğünlerini iki defa ertelemek durumunda kalan Wilson ve Ann Mutura adlı çift, bu yıl daha fazla beklememek için en az masrafla evlenme kararı aldılar. Düğüne günlük kıyafetle katılan Mutura çifti bir doları da çelik alyanslar için harcamak durumunda kaldı. Çiftin resmi nikah işlemlerini de kilise karşıladı.

3 yıl arkadaş olarak kaldıktan sonra evlilik kararı alan çiftin maddi zorluklar yüzünden ertelenen düğünleri bu yıl 1 dolara gerçekleşti. Yirmi yedi yaşındaki Wilson ve yirmi dört yaşındaki Ann’ın nikah töreni sosyal medyada övgüyle karşılandı.

Turizm Şirketi Beş Günlük Balayı Tatili Hediye Etti

Çiftin bir dolara yapılan nikah töreni, Nairobi News gazetesi, Facebook ve Twitter kullanıcıları tarafından gençlerin cesaretinden dolayı birçok övgü ve yorum aldı. Bu yorumlardan bazıları şöyleydi; “Evlenmek için pahalı ve karmaşık düğün töreni gerektiğini kim söyledi?, Önemli olan evlilik, düğün değil, Aşk, zaten 5 yıldızlı otele benziyor” .

Çiftin bir dolarlık nikah töreni sosyal medyada yankı bulup övgülerle karşılanmasından sonra bir turizm şirketi de gen çifte beş günlük balayı turu hediye ettiklerini duyurdu.

Mutura çifti, sosyal medyadaki tepkilerden çok memnun kaldıklarını ve paranın gençlerin evlenmesine engel olmaması gerektiğini söylediler.

AA