Akademik İlanlarAkan Haber

Kastamonu Üniversitesi 15 Öğretim Üyesi Alıyor

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesi gereğince Öğretim Üyesi alınacaktır.

 

Başvurular ilanın Resmi Gazete’de yayın tarihi itibariyle 15 (On Beş) gündür. Başvurular şahsen yapılacak olup süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar ile postayla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 23, 25 ve 26. maddelerinde belirlenen asgari koşulları sağlamış olmak şartıyla:

Profesör kadrosuna başvuracak adayların; başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine (Profesör adayları dilekçelerinde yayınlarından birini başlıca araştırma eseri olarak gösterecektir,) özgeçmiş, (2) iki adet fotoğraf, nüfus cüzdanı sureti, doçentlik belgesi, başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 (Altı) adet dosyayı ekleyerek, Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir (Profesör kadrosuna müracaat edecek adaylar daimi statüde çalıştırılacaktır.)

Doçent kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, doçentlik belgesi, öğrenim belgeleri, yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı ekleyerek Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. (Doçent kadrosuna müracaat edecek adaylar daimi statüde çalıştırılacaktır.)

Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine; özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, askerlik belgesi, öğrenim belgeleri (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Uzmanlık belgesi), yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı ekleyerek ilgili birime şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.
Yardımcı Doçentlik Kadrolarına Başvurularda 2547 sayılı Kanunun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2. bendine göre üniversitemizce yabancı dil sınavı yapılacaktır. Yabancı dil sınav tarihleri daha sonra belirlenecek, adaylara ilgili birim tarafından duyurulacaktır.

Başvuruda bulunacak adaylardan, herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı Hizmet Belgesini başvuru belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir.
Adaylar sadece durumuna uygun 1 (Bir) birime müracaatta bulunabileceklerdir.
Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Atamaların yapılabilmesi için adayların durumunun ilan edilen kadro derecesine uygun olması gerekmektedir.
NOT: İlanımıza http://www.kastamonu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

 

BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİMDALI/PROGRAM UNVANI DERECE ADET AÇIKLAMA
Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Çevre Mühendisliği Profesör 1 1
Malzeme Bilimi veNanoteknolojiMühendisliği Profesör 1 1 Bor Teknolojisi üzerine çalışmış olmak.
Makine Mühendisliği Yardımcı Doçent 4 1 Isı Pompalarının Performansı üzerine doktora yapmış olmak
Biyomedikal Mühendisliği Yardımcı Doçent 5 1 Yapay Niş Mikro Çevrede Doku Gelişim Modeli üzerine doktora yapmış olmak.
İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Din Bilimleri Profesör 1 1 Dinler Tarihi alanında çalışmış olmak.
Yardımcı Doçent 4 1 Din Psikolojisi alanında doktora yapmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Muhasebe ve Finansman Doçent 1 1 Yönetim Muhasebesi alanında çalışmış olmak.
Uluslararası İlişkiler Devletler Hukuku Yardımcı Doçent 4 1 Uluslararası Hukuk Alanında doktora yapmış olmak.
Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Yakınçağ Tarihi Yardımcı Doçent 3 1 Yakınçağ Osmanlı Tarihi alanında doktora yapmış olmak.
Matematik Yardımcı Doçent 4 1 Topoloji Alanında doktora yapmış olmak.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği Yardımcı Doçent 4 1
Eğitim Fakültesi İlköğretim Sınıf Öğretmenliği Yardımcı Doçent 5 1 Kavramsal Değişim Yaklaşımı üzerine doktora yapmış olmak
Sosyal Bilgiler Eğitimi Yardımcı Doçent 3 1 Cumhuriyet Tarihi alanında doktora yapmış olmak.
Eğitim Bilimleri Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Yardımcı Doçent 5 1 Türk Eğitim Tarihi alanında doktora yapmış olmak.
Türkçe Eğitimi Türkçe Eğitimi Yardımcı Doçent 5 1 Türk Halk Bilimi alanında doktora yapmış olmak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu