Akademik Personel | 18 Nisan 2019, Perşembe

Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak

Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak
       

Kadir Has Üniversitesi Resmi Gazete’de yayımlanan ilan ile Sanat ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’ne Öğretim üyesi alımı yapacağını duyurdu.

Profesör olabilmek için gerekli niteliklere sahip olan adayların mimarlık lisans mezunu ve bina bilgisi alanında uzman ya da fakülte yönetim deneyimlerinin olması gerektiği, Adayların 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nde belirtilen şartları sağlamaları, Kadir Has Üniversitesi Akademik Personel İstihdam Yönergesi kriterlerine uygun olması gerekmektedir. 4857 Sayılı İş Kanunu şartlarına bağlı olarak KHAS Üniversitesi’ne Profesör alımı yapılacaktır. Bahsi geçen kadro “tam zamanlı” statüde olduğu belirtildi.

Adayların başvuru esnasında yapmış oldukları çalışmalardan birini seçerek başlıca çalışma yapıtı olarak göstermeleri, Adayların başvuru süresi içerisinde Kadir Has Üniversitesi Akademik Personel İstihdam Yönergesi dikkate alınarak Ek-1 tablosunda belirtiği şekilde – Profesör adayları 6 takım- bilimsel çalışmalarını Kadir Has Üniversitesi, Kadir Has Kampusü Personel Dairesi 34083-Cibali/İSTANBUL adresine bizzat teslim etmeleri gerektiği vurgulandı.

Üniversitenin Akademik Personel İstihdam Yönergesi’ne buradan ulaşılabilir : http://www.khas.edu.tr/1622/mevzuat

Adaylardan başvuruda istenecek belgeler ise şu şekilde:

– Öğretim üyesi başvuru dilekçesi

– YÖK formatlı Özgeçmiş

– Kadir Has Üniversitesi Akademik Personel İstihdam Yönergesi dikkate alınarak Ek-1(Bilimsel çalışmaların isimleri) ve Ek-2 (Bilimsel çalışmalar ile ilgili puanlar) tablolarına göre bilimsel yayınlar

– Adayın lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgelerinin asılları (üniversitede onay yapılmaktadır). Yurtdışından alınmış iseler YÖK tarafından denkliklerinin onayları.

– Yabancı dil belgesi

– Askerlik durum belgesi (erkek adaylar için)

Şartlara uygun olmayan ya da ilan tarihleri arasında başvuru yapmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecek. Posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmemekte, eksik belge ya da dosya bulunan başvurular değerlendirilmeye alınmayacağı duyuruldu.

İlan tarihinden itibaren başvuruların 15 gün içerisinde yapılması gerektiği bilgisine yer verildi.

Birimi Bölümü Akademik Unvan Adet Özel Koşullar
Sanat ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Prof. Dr. 1 Mimarlık lisans mezunu, bina bilgisi alanında uzman ve fakülte yönetim deneyimli olmak

Başvuru adresi: Kadir Has Üniversitesi Cibali Kadir Has Kampusü, Personel Dairesi, 34083-Cibali /İSTANBUL

 

TÜM AKADEMİK İLANLAR İÇİN : AKADEMİK İLANLAR

 

       

BENZER HABERLER