GündemManşet Haber

İzmir Ekonomi’ye Kadın Rektör

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Rektörü Prof. Dr. Oğuz Esen, görevini İEÜ İşletme Dekanı Prof. Dr. Can Muğan’a devretti. Prof. Dr. Muğan, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin ilk kadın rektörü oldu.

İEÜ Mütevelli Heyet Toplantısı öncesinde gerçekleşen devir teslim töreninde İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş ve Mütevelli Heyet Üyeleri, Prof. Dr. Esen’e yaptığı çalışmalar nedeniyle plaket sundu. Prof. Dr. Esen, İEÜ Mütevelli Heyet Başkan Danışmanı ve öğretim üyesi olarak görevini sürdürecek. Demirtaş, Prof. Dr. Esen’in 2 yıl süreyle üniversite adına başarılı çalışmalar gerçekleştirdiğini belirterek, “Üniversitemiz hep kendi içerisinden rektörlerimizi çıkardı. Kurumu en iyi bilen akademisyenlerimizle çalıştık. Rektörlerimiz, bugüne dek hep başarılı çalışmalar yürüttü. Üniversitemizin 15’inci yılında her geçen gün farklı başarı hikayeleri yazılıyor. Rektörümüz Prof. Dr. Can Muğan, ODTÜ’den gelerek üniversitemizde görev aldı. İşletme Fakültesi Dekanlığı’nı yürütüyordu. Dördüncü Rektörümüzün kadın olması İzmirEkonomi Üniversitesi’nin çağdaş yüzünün topluma yansımasıdır. İki yıl boyunca başarılı çalışmalar yürüteceğine inanıyoruz” dedi.

blank

İEÜ Rektör V. Prof. Dr. Can Muğan da, başarının ekip çalışmasıyla geldiğini, bunu gözönünde tutacağını kaydetti. Prof. Dr. Esen’in başlattığı projeleri tamamlayacağını, bunun yanı sıra yeni çalışmalarla kuruma hizmet vereceğini aktaran Prof. Dr. Muğan, “Zor bir görev ancak üniversitemizi daha da yüksek başarılara birlikte götüreceğiz” diye konuştu.

İEÜ 2014-2016 Yılları Rektörü Prof. Dr. Oğuz Esen de, üniversitenin kuruluşundan itibaren 15 yıldır her birimini daha ileri seviyeye taşımak için görev yaptığını, İEÜ Mütevelli Heyet Başkan Danışmanlığı ve akademisyen olarak öğrencilerin gelişimine katkı sağlamayı sürdüreceğini söyledi.

Kaynak: Hürriyet

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu