Akademik Personel | 16 Haziran 2021, Çarşamba

İzmir Demokrasi Üniversitesi Akademik Personel Alımı Yapacak

İzmir Demokrasi Üniversitesi Akademik Personel Alımı Yapacak
       

İzmir Demokrasi Üniversitesi tarafından yayımlanan akademik personel alımı ilanına göre çeşitli fakülte ve bölümlere doktor öğretim üyesi, doçent ve profesör alımı yapılacak. İzmir Demokrasi Üniversitesi akademik personel alımı ilanı ile ilgili detaylar haberimizin devamında;

İzmir Demokrasi Üniversitesi akademik personel alımı kadro detayları:

Not: Mobil cihazlarda yatay sürükleyerek diğer sütunları görebilirsiniz.

Fakülte / Meslek YüksekokuluBölümAnabilim Dalı / ProgramıUnvanKadro DereceAdetNitelik
Eğitim FakültesiEğitim Bilimleri BölümüEğitim Programları ve Öğretim Anabilim DalıDoktor Öğretim Üyesi51Doktorasını Eğitim Programları ve Öğretim alanında yapmış olmak. Okuma eğitimi, üstbiliş eğitimi, öğretmen eğitimi konularında çalışmaları olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiPsikoloji BölümüDeneysel Psikoloji Anabilim DalıDoçent31Sinirbilim alanında doçentlik unvanı almış olmak. Beyin görüntüleme yöntemleri üzerine çalışmalar yapmış olmak
Psikoloji BölümüDeneysel Psikoloji Anabilim DalıDoktor Öğretim Üyesi51Doktorasını Sinirbilimler alanında yapmış olmak. Nöropsikoloji alanında çalışmaları olmak.
Tarih BölümüTürkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilim DalıDoktor Öğretim Üyesi31Doktorasını Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi alanında yapmış olmak.
Atatürk döneminin siyasal ve toplumsal hayatına dair çalışmaları olmak.
Mimarlık FakültesiPeyzaj Mimarlığı BölümüPeyzaj Mimarlığı Anabilim DalıDoktor Öğretim Üyesi11Doktorasını Peyzaj Mimarlığı alanında yapmış olmak. Kent ekolojisi,
sürdürülebilir bitki kullanımı ve sulama yöntemleri konularında çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik FakültesiMakine Mühendisliği BölümüMakine Teorisi ve Dinamiği Anabilim DalıDoçent11Makine Mühendisliği alanında doçentlik unvanı almış olmak. Doğrusal olmayan sistemler, kaos, kontrol teorisi ve uygulamaları üzerine çalışmaları olmak.
Biyomedikal Mühendisliği BölümüBiyomedikal Mühendisliği Anabilim DalıProfesör11Doktorasını Biyomedikal Mühendisliği alanında yapmış olmak. EEG sinyalleri kullanarak beyin-makine arayüzü ve bu sistemle çalışan protez tasarımları konusunda çalışmaları olmak.
Biyomedikal Mühendisliği BölümüBiyomedikal Mühendisliği Anabilim DalıDoktor Öğretim Üyesi51Doktorasını Biyomedikal Mühendisliği alanında yapmış olmak. Medikal görüntüleme konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiTemel Tıp Bilimleri BölümüFizyoloji Anabilim DalıDoktor Öğretim Üyesi41Tıp Fakültesi mezunu olmak. Doktorasını Fizyoloji alanında yapmış olmak. Kök hücre konusunda çalışmaları olmak.
Dahili Tıp Bilimleri BölümüRadyoloji Anabilim DalıDoktor Öğretim Üyesi51Tıp Fakültesi mezunu olmak. Girişimsel Radyoloji alanında çalışmış olmak.
Meslek YüksekokuluFinans Bankacılık ve Sigortacılık BölümüBankacılık ve Sigortacılık ProgramıDoktor Öğretim Üyesi51Doktorasını Yönetim ve Organizasyon alanında yapmış olmak. Sigorta işletmelerinde örgütsel davranış alanında çalışmaları olmak.
Doktor Öğretim Üyesi51Doktorasını Muhasebe ve Finans alanında yapmış olmak.
Sürdürülebilirlik endeksi ve işletme finans performansı konularında çalışmaları olmak.

 

İzmir Demokrasi Üniversitesi akademik personel alımı ilanı ile ilgili detaylar:

İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen kadrolarına 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.

 

Adaylarda aranan şartlar:

1 – 657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak gerekir.

2 – Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

3 – Başvuran adayların; dilekçe, özgeçmiş, lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları ve doçentlik belgesi (Profesör ve Doçent kadrosu için), nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf, yayın listesi (Profesör kadrosu için başlıca araştırma eseri açıkça belirtilerek) ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan Profesör kadrosu için 6 (altı) takım dosya ve 6 adet CD, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için 4 (dört) takım dosya ve 4 adet CD,

4 – Halen çalışanlar ve daha önce kamu hizmeti bulunanlar için hizmet belgesi ile birlikte, Profesör ve Doçent kadroları için Personel Daire Başkanlığına, Doktor Öğretim Üyesi kadroları için ilgili Fakülte Dekanlıklarına / Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne ilan tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

       

Kolay Hobiler