Akademik Personel | 26 Haziran 2021, Cumartesi

İzmir Demokrasi Üniversitesi 14 Akademisyen Alımı Yapacak

İzmir Demokrasi Üniversitesi 14 Akademisyen Alımı Yapacak
       

İzmir Demokrasi Üniversitesi çeşitli alanlarda 14 akademisyen alımı yapacak.

 

Not: Mobil cihazlarda yatay sürükleyerek diğer sütunları görebilirsiniz.

Fakülte / Meslek YüksekokuluBölümAnabilim Dalı / ProgramıUnvanKadroAdetNitelik
Derece
Fen-Edebiyat Fakültesiİngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümüİngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim DalıDoktor Öğretim Üyesi31İngilizce Öğretmenliği/İngiliz Dili Eğitimi alanında doktora yapmış olmak. Psikodilbilim ve edimbilim
alanlarında çalışmaları olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiUluslararası İlişkiler BölümüUluslararası İlişkiler Anabilim DalıDoçent31Türkiye-AB ilişkileri, ulusal-uluslararası toplumsal hareketler ve demokratikleşme süreçleri konularında çalışmaları olmak.
Yönetim Bilişim Sistemleri BölümüYönetim Bilişim Sistemleri Anabilim DalıDoçent31Engelli teknolojileri üzerinde çalışmaları olmak.
Doktor Öğretim Üyesi31İşletme anabilim dalında doktora yapmış olmak. Arge, İnovasyon, yatırım, kurumsal girişimcilik, kurumsal kaynak planlama sistemleri üzerine çalışmaları olmak.
Mimarlık FakültesiMimarlık BölümüYapı Anabilim DalıProfesör11Mimaride şeffaf yapı konstrüksiyonları ve uygulamaları, sürdürülebilir yapı çözümlemeleri ve yapım teknikleri alanlarında çalışmaları olmak.
Peyzaj Mimarlığı BölümüPeyzaj Mimarlığı Anabilim DalıDoçent11Peyzaj değişimleri ve uzaktan algılama ile coğrafi bilgi sistemleri alanlarında çalışmaları olmak.
Mühendislik FakültesiBiyomedikal Mühendisliği BölümüBiyomedikal Mühendisliği Anabilim DalıDoktor Öğretim Üyesi11Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak.
Biyomedikal enstrümantasyon sistemleri alanında
çalışmaları olmak.
İnşaat Mühendisliği BölümüYapı Anabilim DalıDoçent21Sismik enerji sönümleyiciler ve yapı dinamiği ve deprem alanında çalışmaları olmak.
Makine MühendisliğiMekanik Anabilim DalıDoktor Öğretim Üyesi41Mekanik Anabilim dalında doktora yapmış olmak. Ağsız yöntemler konusunda çalışmaları olmak.
Tıp FakültesiTemel Tıp BilimleriFizyoloji Anabilim DalıDoktor Öğretim Üyesi51GLP-1 ve davranış fizyolojisi alanında çalışmaları olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiFizik Tedavi ve Rehabilitasyon BölümüFizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim DalıDoktor Öğretim Üyesi31Yenidoğan yoğun bakım ünitesinde Nörogelişimsel tedavi konularında çalışmış olmak.
Meslek YüksekokuluPark ve Bahçe Bitkileri BölümüSüs Bitkileri Yetiştiriciliği ProgramıDoktor Öğretim Üyesi51Tarımsal yapılar ve sulama bölümü mezunu olup bahçe bitkilerinde doktora yapmış olmak. Malç, sulama ve tuz
stresi uygulamalarında çalışmış olmak.
Finans Bankacılık ve Sigortacılık BölümüBankacılık ve Sigortacılık ProgramıDoktor Öğretim Üyesi51Siyasal katılım ve karar alma süreçleri konularında çalışmaları olmak.
Doktor Öğretim Üyesi5119. ve 20. yüzyıl Türk-İngiliz ilişkileri, Doğu sorunu ve AfroAmerikan sivil haklar hareketi konularında çalışmaları olmak.

 

İlanın detayları şu şekilde;

İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen kadrolarına 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.

DİĞER ŞARTLAR:
1 – 657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak gerekir.
2 – Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
3 – Başvuran adayların; dilekçe, özgeçmiş, lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları ve doçentlik belgesi (Profesör ve Doçent kadrosu için), nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf, yayın listesi (Profesör kadrosu için başlıca araştırma eseri açıkça belirtilerek) ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan Profesör kadrosu için 6 (altı) takım dosya ve 6 adet CD, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için 6 (dört) takım dosya ve 4 adet CD,
4 – Halen çalışanlar ve daha önce kamu hizmeti bulunanlar için hizmet belgesi ile birlikte, Profesör ve Doçent kadroları için Personel Daire Başkanlığına, Doktor Öğretim Üyesi kadroları için ilgili Fakülte Dekanlıkları / Meslek
Yüksekokulu Müdürlüğüne ilan tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

       

Kolay Hobiler